جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

استقبال پرشور یزدی ها برای شرکت در همایش بزرگ پیاده روی اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

در مسیر عشق حسین (ع)

استقبال پرشور یزدی ها برای شرکت در همایش بزرگ پیاده روی اربعین


معاون حج و زیارت یزد: تاکنون بیش از ۶۴ هزار یزدی برای پیاده روی اربعین، در سامانه سماح ثبت نام کردند.

در مسیر عشق حسین (ع)

خوشنویس با اشاره به اینکه از این تعداد، ۴۲ هزار و ۲۱۶ مرد و ۲۰ هزار و ۶۴۵ زن هستند گفت: تاکنون ۶۲ هزار و ۸۶۱ نفر سفر خود را به قصد کربلای معلی قطعی کرده اند.ثبت نام بیش از 64 هزار یزدی برای پیاده روی اربعین
وی با اشاره به حذف هزینه روادید در ایام اربعین گفت: حذف روادید به معنای حذف گذرنامه نیست و شرکت کنندگان هنگام عبور از مرز باید  ان را همراه خود داشته باشند.
پارسال، بیش از ۲۵ هزار نفر از مردم استان یزد در همایش بزرگ پیاده روی اربعین شرکت کردند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.