رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

آغازثبت نام اعزام به عتبات عالیات در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

مدیر حج و زیارت یزد اعلام کرد:

آغازثبت نام اعزام به عتبات عالیات در ماه مبارک رمضان


علی اصغر شریفی افزود : اعزام زائران به عتبات عالیات عراق در ایام این ماه 4 پرواز شامل روزهای 17، 24 ، 25 و 28 خرداد است که به صورت هوایی انجام می‌شود.

مدیر حج و زیارت یزد اعلام کرد:

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما

مدیر حج و زیارت یزد از آغاز ثبت نام به عتبات عالیات در ماه مبارک رمضان در این استان خبر داد و گفت: زائران می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی در استان یزد  ثبت‌نام کنند.

علی اصغر شریفی افزود : اعزام زائران به عتبات عالیات عراق در ایام این ماه 4 پرواز شامل روزهای 17، 24 ، 25 و 28 خرداد است که به صورت هوایی انجام می‌شود.

وی  با بیان اینکه در مجموع 492 زائر در ایام ماه مبارک رمضان به عتبات عالیات عراق اعزام می‌شدند، افزود: هر پرواز شامل سه کاروان 123 زائر است که به صورت هوایی به مدت 14 روز به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

شریفی اشاره کرد : زائران در 10 روز ابتدای سفر در کربلای معلی اقامت دارند و چهار روز پایانی سفر را در شهرهای مقدس نجف، کاظمین و سامرا اقامت می‌کنند.

مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: در فروردین و اردیبهشت امسال پنج هزار و 901 زائر در قالب 190 کاروان شامل 29 کاروان زمینی و 161  کاروان  هوایی از این استان به عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.