جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

آغاز آزمایشی اخذ رأی تمام مکانیزه انتخابات شورای شهرمیبد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

حسین فلاح:

آغاز آزمایشی اخذ رأی تمام مکانیزه انتخابات شورای شهرمیبد


فرماندارمیبد گفت: ازآنجاکه انتخابات شورای اسلامی شهرمیبد در این دوره به‌صورت تمام مکانیزه برگزار می‌شود؛ برای آشنایی مردم با این روند، اخذ رأی آزمایشی از جمعه هشتم اردیبهشت در شهرستان میبد آغازشده است.

حسین فلاح:

حسین فلاح گفت: اخذ رأی آزمایشی تمام مکانیزه انتخابات شورای اسلامی شهرمیبد تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه هرروز دریکی از محلات انجام می‌شود.

فلاح افزود: برنامه آموزش اخذ رأی با دستگاه تمام مکانیزه در مساجد شهر به این شرح است.

شنبه نهم اردیبهشت در امام‌زاده سید صدرالدین قنبر و امام‌زاده میر شمس الحق

یکشنبه دهم اردیبهشت، مسجد 12 امام و مسجد مرشدی

دوشنبه مسجد 14 معصوم فیروزآباد و مسجد 12 امام

سه‌شنبه مسجد جامع مهرجرد و مسجد ملا حسین ده آباد

چهارشنبه مسجد المهدی یخدان و بیت الزهراء بشنیغان

و پنج‌شنبه مسجد امام حسین شهرک شهدا و مسجد امام حسین بار جین، آموزش اخذ رأی تمام مکانیزه برگزار می‌شود.

فرماندارمیبد تصریح کرد: امیدواریم مردم شریف میبد با حضور در این اماکن، خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم، پرشور و با حضور حداکثری آماده کنند.

فلاح افزود: به فضل خدا، مردم شهرستان میبد که از بصیرت سیاسی بالایی برخوردارند و به‌عنوان یکی از شهرهای اثرگذار در انتخابات همیشه ظاهرشده‌اند، در این دوره هم در 29 اردیبهشت، برگ زرین دیگری به تاریخ حضور حماسی و تعیین سرنوشت ملت اضافه خواهند کرد.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.