جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۲۰۰ نفر در یزد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

استاندار در جمع خبرنگاران:

ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۲۰۰ نفر در یزد


طرح های اشتغال زا که در دهه فجر افتتاح خواهد شد بالغ بر ۱۲۵۰ شغل ایجاد می‌کند.

استاندار در جمع خبرنگاران:

استاندار یزد به مناسبت آغاز ایام الله دهه فجر در جمع خبرنگاران به افتتاح ۵۵۵ طرح در ۱۰ شهرستان با اعتباری بالغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های زیربنایی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و عمران شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: طرح های اشتغال زا که در دهه فجر افتتاح خواهد شد بالغ بر ۱۲۵۰ شغل ایجاد می‌کند.ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۲۰۰ نفر در یزد
طالبی  افزود: همچنین در دهه فجر عملیات اجرایی ۴۳ طرح با اعتبار ۷۶۰ میلیارد تومان و ۱۹۰ میلیون یورو آغاز می‌شود.

یزد پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور می‌شود
استاندار یزد با اشاره به ورود جدی استان به حوزه فناوری و نوآوری گفت: یزد به سمتی می‌رود که پایلوت اقتصاد دانش بنیان کشور شود.
طالبی افزود: با توجه به اولویت‌های استان در زمینه اقتصاد دانش بنیان، کار ایجاد کارخانه نوآوری همزمان با سفر رئیس جمهور به استان شروع شد و در نیمه اول سال آینده این مرکز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: علاوه بر کارخانه نوآوری چند مرکز نوآوری در حوزه‌های مختلف از جمله نساجی و صنعت فولاد و دیگر موارد مورد نیاز استان در حال ایجاد است.

از سال آینده ۲۰ میلیون متر مکعب آب وارد یزد می‌شود
استاندار یزد همچنین با اشاره به اقدامات و دستاورد‌های استان در حوزه آب گفت: مهمترین دستاورد شروع مطالعات انتقال آب دریای عمان با تخصیص ۲۵۰ میلیون متر مکعب خواهد بود که این مطالعات در آستانه اتمام است و بعد از انتخاب سرمایه گذار مقدمات اجرایی شدن این عملیات انجام می‌شود.
طالبی با بیان اینکه محل استقرار آب شیرین کن‌ها در استان هرمزگان انتخاب شده و اقدامات مربوط به تملک این مکان‌ها در حال انجام است تصریح کرد: در زمینه سهمیه آب شرب تخصیصی از خط اول آب انتقالی به استان، برای اولین بار این سهمیه از ۷۰ میلیون متر مکعب فراتر رفته است و در زمینه تامین آب شرب در استان شرایط بهتری به نسبت گذشته داریم.
وی با بیان اینکه محل خط دوم انتقال آب شرب نهایی شده که از محل "خرسان" استان کهگلویه و بویر احمد عملیات اجرایی انجام شود گفت: انتقال آب از خلیج فارس با مشارکت شرکت‌های چادرملو، گل گهر سیرجان و مس سرچشمه در حال انجام است که از سال آینده ۲۰ میلیون متر مکعب آب وارد یزد می‌شود و بخشی از نیاز آب صنعت از این محل تامین خواهد شد.

اعمال محدودیت برای صنایع پرآبخواه و آلاینده
استاندار یزد در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه محیط زیست گفت: در همین راستا محدودیت‌هایی برای صنایع پرآبخواه و آلاینده اعمال شده است.ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۲۰۰ نفر در یزد
طالبی افزود: همچنین بر اساس برنامه آمایش استان و اسناد بالادستی، پهنه بندی استقرار صنایع مختلف در استان مشخص خواهد شد و از این پس صنایع تنها در این پهنه‌ها مستقر خواهند شد تا کمترین آسیب متوجه محیط زیست شود.
وی با اشاره به سند آمایش استان گفت: برنامه نهایی آمایش استان در ماه جاری در شورای عالی آمایش کشور بررسی خواهد شد و با تصویب آن کار اجرای برنامه آمایش در استان آغاز خواهد شد.

سال ۹۹ سال رونق پروژه‌های بزرگ در یزد
استاندار یزد با بیان اینکه سال آینده سال رونق پروژه‌های بزرگ در یزد است افزود: در سال آینده چند پروژه بزرگ ملی در استان افتتاح خواهد شد.
طالبی با اشاره به این پروژه‌ها گفت: افتتاح خط آهن یزد - اقلید که راه آهن یزد را به شیراز متصل خواهد کرد، پروژه گندله سازی بافق و دیگر پروژه‌ها که در زمان افتتاح جزئیات بیشتر آن منتشر خواهد شد از جمله این پروژه‌های بزرگ هستند.
وی همچنین از افتتاح کتابخانه مرکزی با حضور مسئولان کشوری در ۱۵ اسفند ماه خبر داد.
استاندار یزد با اشاره به سفر رئیس جمهور به عنوان مهمترین رویداد‌های سال گذشته اشاره کرد و گفت: جمعا ۴۴ پروژه با مبلغ ۱۰۷۹ میلیارد تومان دستاورد سفر ریاست محترم جمهور به استان یزد بوده است.
طالبی به سفر رئیس قوه قضائیه به استان نیز اشاره کرد و افزود: مبلغ ۸۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های مختلف دستگاه‌های قوه قضاییه استان مصوب شد که مقرر شد ۲۲ میلیارد از محل منابع استانی و مابقی از اعتبارات در اختیار قوه قضاییه هزینه شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.