جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

بازگشت موج سهمگین ابتلا و مرگ در صورت غفلت - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

دیدگاه‌ها

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم میر وب سایت:... بنیامین شهپر ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

بنیامین شهپر
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم

میر وب سایت:
سلام، انشاءلله
0 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

بازگشت موج سهمگین ابتلا و مرگ در صورت غفلت


فرماندار یزد: در صورتی که شرایط را عادی قلمداد کنیم با موج سهمگینی از ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا مواجه خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

 سید محمد رستگاری در مراسم آغاز اجرای طرح محله محور مقابله با کرونا در حمیدیا ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: خوشبختانه امروزه شاهد این هستیم که خواهران و برادران بسیجی با تلاش مضاعف فرهنگی، مساجد و محلات مختلف شهر را به سنگر‌های پویا و فعال فعالیت‌های خودجوش فرهنگی و اجتماعی تبدیل کرده اند.


وی افزود: باید از این پتانسیل قوی برای آگاهی بخشی و پیاده سازی اهداف و آموزش‌های بهداشتی در محلات مختلف شهرستان یزد نیز بهره کافی را ببریم.


رئیس ستاد مبارزه با کرونا شهرستان یزد از سیر نزولی آمار بستری و ورودی به بیمارستان‌ها و مبتلایان کرونا در شهرستان یزد طی هفته اخیر ابراز خرسندی کرد و گفت: نباید این مسئله منجر به بی تفاوتی نسبت به اهمیت موضوع پیشگیری و مهار بیماری گردد.


رستگاری ادامه داد: عواقب کوچکترین بی تفاوتی و اهمال، موجی سهمگین‌تر از ابتلا و مرگ و میر در آینده‌ای نزدیک رقم می‌زند آن‌ هم در حالی که هرچه جلوتر می‌رویم اعمال محدودیت‌ها بسیار سخت‌تر و شرایط حاکم بر جامعه حساس‌تر می‌شود.


وی با تأکید بر لزوم محله محوری جهت جلوگیری از هجوم موج بعدی همه گیری کرونا و بالا بردن سطح آگاهی خانواده ها، افزود: باید هرچه سریعتر دستور العمل و اهداف ارائه و نهایی شده و تمام تیم‌ها وارد عمل شوند تا با آموزش‌های لازم از ابتلای بیشتر خانواده‌ها به این بیماری جلوگیری کنیم.


فرماندار یزد به نقایص احتمالی طرح پیش رو اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هر چه جلوتر برویم طرح پخته‌تر و منسجم‌تر خواهد شد و ادارات بیشتری درگیر موضوع شده و تداوم اینکار تا ریشه کنی کامل این بیماری تداوم می‌یابد.


رستگاری درباره برخی مشکلات این طرح به ویژه اتباع و مهاجرین گفت: هر خانواده اتباع و مهاجر که همراهی لازم را در اجرای طرح نداشته باشد برابر ضوابط قانونی با آن برخورد قاطع صورت می‌گیرد.


وی ادامه داد: لازم است تیم‌های این طرح، مخزن افراد ذخیره نیز داشته باشند، چون طرح باید تا پایان کرونا استمراریافته و هر روز قویتر و بی نقص‌تر و مجدانه‌تر از قبل بدون وقفه اجرا شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.