رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

تحقق شعار سال راهگشای مشکلات کنونی جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

امام جمعه موقت یزد:

تحقق شعار سال راهگشای مشکلات کنونی جامعه


آیت الله سید محمد رضا مدرسی توجه ویژه به مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از قاچاق کالا را از اموری دانست که در سخنان رهبری بر آن تاکید زیادی شد.

امام جمعه موقت یزد:

تحقق شعار سال راهگشای مشکلات کنونی جامعهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما،

امام جمعه موقت یزد در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس و فرامین ایشان در خصوص شعار سال گفت: مطالبی مهمی توسط ایشان ایراد شد که  می تواند برای رفع مشکلات کنونی جامعه راهگشا خواهد بود.

آیت الله سید محمد رضا مدرسی توجه ویژه به مسائل اقتصادی، تولید، اشتغال و جلوگیری از قاچاق کالا را از اموری دانست که در سخنان رهبری بر آن تاکید زیادی شد.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به  در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا وظایف و جایگاه شوراها را خاطر نشان کرد و افزود: یکی از راههای تشخیص فرد اصلح این است که داوطلب مورد نظر بر خلاف مصالح کشور و نظام حرف نزند.

وی توجه ویژه به افکار و مواضع کاندیدها را مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: افرادی باید به عنوان عضو شورا انتخاب شوند که  در عمل و رفتار صادق و توانایی عملی کردن قولهای خود به مردم را داشته باشند.

آیت الله  سید محمد رضا مدرسی  در بخش دیگری از سخنان خود با  سفارش به تقوای الهی گفت :باید معارف الهی را  بشناسیم و طبق آن رفتار کنیم.

خطیب نماز جمعه یزد افزود: اگر بخواهیم از اسارتها و بندها رها پیدا کینم باید تقوای الهی داشته باشیم.

  وی افزود:اگر در جامعه ای تقوا ریشه داشته باشد علی رغم همه فتنه های دشمن آن جامعه می تواند در مقابل دشمن بایستد و پیروز شود

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.