جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

راه اندازی بانک جامع تصادفات استان یزد –بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان یزد:

راه اندازی بانک جامع تصادفات استان یزد –بزودی


ثبت نقاط حادثه خیز بر اساس نقاط ونقشه های استخراج شده استان از جمله برنامه های این بانک اعلام شد.

دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان یزد:

 دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان یزد گفت : شهرداری و پلیس با همکاری همدیگر در صدد هستند  تا بانک جامع تصادفات استان را در شهر یزد راه‌اندازی کند،
راه اندازی بانک جامع تصادفات استان یزد –بزودیمنتظر افزود: در این بانک  تمام مشخصات مکانی تصادفات فوتی و جرحی استان در ثبت می شود تا  براساس این نقاط و نقشه راه‌ها و معابر استان، بتوان تجزیه و تحلیل قوی‌تری از تصادفات استان را ثبت نمایند.
وی  با بیان اینکه بیشترین معضل در تصادفات شهری یزد عابرین پیاده و موتورسیکلت‌ها هستند، ادامه داد: این موضوع به سرعت بالای رانندگان و راکبان خودرو‌ها در شهر برمی‌گردد و در واقع 70 درصد این تصادفات عامل انسانی دارند و نقش جاده و نقاط حادثه‌خیز بسیار کمرنگ‌ است.
منتظر اظهار داشت در پنج ماهه نخست امسال 117 نفر در استان براثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند، گفت: 49 مورد از این افراد در تصادفات درون شهری و 68 نفر هم در تصادفات برون‌شهری قربانی حوادث شده‌اند.
منتظر گفت: براساس این آمار تصادفات درون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 53 درصد رشد، تصادفات برون شهری با 1.4 درصد کاهش و حوادث ترافیکی در استان به طور کلی 15 درصد رشد داشته است.
دبیر شورای هماهنگی ترافیک استان یزد گفت: 44 درصد از حوادث فوتی استان در تصادفات درون شهری و 12 درصد آنها در تصادفات برون شهری از نوع واژگونی بوده و هیچ برخوردی صورت نگرفته است و این آمار 12 درصد واژگونی درون شهری نشان دهنده وجود عامل انسانی و داشتن سرعت بسیار بالا این رانندگان در شهر بوده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.