جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

رعایت قانون انتخاباتی بدون هیچ مسامحه - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

رعایت قانون انتخاباتی بدون هیچ مسامحه


فرماندار مهریز گفت: رعایت قانون انتخابات بدون هیچ مماشات و مسامحه‌ای در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

 زارع زاده در نشست با دهیاران و روسای شورا‌های اسلامی روستا‌ها  با تأکید بر لزوم رعایت اصل بی طرفی تأکید کرد و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی را موجب ناامیدی دشمن دانست.رعایت قانون انتخاباتی بدون هیچ مسامحه
وی افزود: انتخابات مهمترین اتفاق در کشور به‌شمار می‌رود و رعایت اصل بی‌طرفی در این عرصه برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند از سوی مسئولان بویژه شوراها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها ضروری است.
محمد جواد بزرگر رییس ستاد انتخابات مهریز در این نشست از آماده سازی ۵۶ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در سطح شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰ شعبه در شهر مهریز و ۲۶ شعبه شامل ۱۱ شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار در روستا‌ها مستقر می‌شود.
وی همچنین بر فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات در روستا‌ها تاکید کرد.
دهقان زاده بخشدار بخش مرکزی مهریز بر کنترل مسیر‌های دسترسی شعب اخذ رای و تمهیدات لازم و کامل برای برگزاری انتخابات از سوی دهیاران در روستا‌ها تاکید کرد.
زارع دادستان مهریز نیز همکاری دهیاران در امنیت روستا‌ها و خواستار نصب دوربین‌های نظارتی در سطح روستا‌ها را خواستار شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.