جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

رقابت ۱۳۴ نامزد انتخابات مجلس در استان یزد - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

دبیر ستاد انتخابات استان یزد:

رقابت ۱۳۴ نامزد انتخابات مجلس در استان یزد


شاه حسینی: ۱۳۴ نامزد انتخابات مجلس درحال رقابت برای ۴ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان یزد هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد:

 دبیر ستاد انتخابات استان یزد اظهار داشت: در استان یزد ۷۲۲ هزار و پانصد و پنجاه و هفت نفر واجد شرایط رای دادن داریم که نزدیک به چهل هزار نفر از این تعداد رای اولی هستند.رقابت ۱۳۶ نامزد انتخابات مجلس در استان یزد
شاه حسینی افزود: ۱۳۴ نفر در استان درحال رقابت برای ۴ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند.
وی گفت: درحوزه انتخابیه شهرستان اردکان ۱۱ نفر، حوزه انتخابیه تفت و میبد ۲۵ نفر، حوزه انتخابیه مهریز، بافق، بهاباد ،خاتم و ابرکوه ۲۸ نفر، حوزه انتخابیه یزد، اشکذر و بخش ندوشن نیز 70 نفر در حال رقابت هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد با اشاره به اینکه در ایام تبلیغات نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس هستیم، افزود: کمترین تخلف را در بحث تبلیغات نامزد‌ها در استان یزد داریم و موارد‌ی از تخلفات هم که داشتیم مربوط به بنر‌هایی بود که در سطح شهر نصب شده بود که جمع آوری شد.
شاه حسینی اظهار امیدواری کرد با دقت و بصیرتی که مردم دارند در تبعیت از منویات مقام معظم رهبری دوم اسفند حماسه‌ای باشکوه دیگری را رقم بزنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.