رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

روایت تابش از حمله تروریستی به مجلس - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما:

روایت تابش از حمله تروریستی به مجلس


حدود ساعت ده صبح بود که یکی از نمایندگان استان فارس سراسیمه وارد صحن علنی مجلس شد و گفت تروریست ها از طریق دفاتر ملاقات مردمی به مجلس حمله کرده اند .

به گزارش خبرگزاری صداوسیما:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا تابش در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز یزد گفت : حدود ساعت ده صبح روز چهارشنبه بود که یکی از نمایندگان استان فارس سراسیمه وارد صحن علنی مجلس شد و گفت تروریست ها از طریق دفاتر ملاقات مردمی نمایندگان که در جوار ساختمان اصلی قرار دارد به مجلس حمله کرده اند .

رئیس مجمع نمایندگان استان افزود تروریست ها محافظان اولیه را کنار زده و وارد ساختمان دفاتر ملاقات مردمی شدند و آن جا اقدام به گروگان گیری کردند و متاسفانه تعدادی از مسئولان دفاتر نمایندگان را به شهادت رساندند.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود هدف تروریست ها این بود که با آسانسورهایی که مردم وارد ساختمان می شدند وارد شوند و از محل آسانسورهایی که نمایندگان استفاده می کنند به صحن مجلس راه پیدا کنند.

به گفته وی تروریست ها با کوله پشتی فشنگ های زیادی را با خود آورده بودند و حدود سه چهار ساعت ساختمان ملاقات مردمی را به اشغال خود درآوردند.

تابش افزود یکی از تروریست ها به واسطه تیراندازی محافظان به هلاکت رسیدند و سه تروریست دیگر جلیقه انفجاری خود را منفجر کردند که بر اثر این حادثه تعدادی از مسئولان دفاتر و مردم به شهادت رسیدند و در مجموع بیش از 50 نفر هم در دو حادثه تروریستی امروز صبح در تهران زخمی شدند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود به نظر من این تروریست ها می خواستند انتقام حضور گسترده مردم در انتخابات را بگیرند و به همین علت هم مرقد امام و مجلس را انتخاب کردند چرا کهامام راحل با بنیانگزاری نظام جمهوری اسلامی دست استکبار و استعمار را از منطقه کوتاه کرد و مجلس شورای اسلامی هم نماد مردمسالاری واحقاق حقوق مردم است .

تابش همچنین با محکوم کردن این حادثه تروریستی ، از نیروهای حفاظت سپاه ، انتظامی ، امنیتی و امدادی و کادر پزشکی و درمانی تشکر کرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.