جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

روش‌های مراقبت از بیماران کرونایی - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

دیدگاه‌ها

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم میر وب سایت:... بنیامین شهپر ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

بنیامین شهپر
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم

میر وب سایت:
سلام، انشاءلله
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد

روش‌های مراقبت از بیماران کرونایی


افراد مبتلا به بیماری کرونا که از بیمارستان مرخص شده‌اند تا مدت‌ها ناقل ویروس هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان، با اشاره به روش‌های مراقبت از بهبودیافتگان مبتلا به کرونا پس از ترخیص از بیمارستان، گفت: بیماران باید پس از ترخیص از بیمارستان باید در یک اتاق مجزا از سایر اعضای خانواده استراحت کرده و تعداد دفعات خروج از اتاق را به حداقل برسانند.روش‌های مراقبت از بیماران کرونایی

مینو سپهر افزود: توصیه می‌شود افراد سعی کنند از سایر اعضای خانواده یک متر فاصله بگیرند و محل خواب خود را با فاصله انتخاب کنند، همچنین ظرف غذا، قاشق و چنگال بیماران باید از سایرین مجزا باشد.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان با تاکید بر مصرف دارو‌های تجویز شده به صورت منظم در زمان‌های مقرر برای بهبودیافتگان، خطر نشان کرد: به هیچ عنوان تا ۱۴ روز به کسی اجازه ندهید به عیادت بیمار ترخیص شده آید.

مینو سپهر تصریح کرد: لباس‌ها، ملحفه‌ها و حوله‌های حمام و دستشویی بیمار را به طور مجزا از سایر لباس‌ها با مایع یا پودر لباسشویی و با آب ۶۵-۹۵ درجه سانتیگراد بشویید و به طور کامل خشک کنید و لباس‌های کثیف فرد بیمار را داخل کیسه بگذارید و درب آنرا ببندید.

وی ادامه داد: بیماران در صورت عطسه و سرفه بهداشت تنفسی را رعایت کنند و زباله‌های خود را در داخل سطل زباله دردار بریزند.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان یادآور شد: سرویس‌های بهداشتی حتما به صورت روزانه با مخلوط آب و وایتکس ضدعفونی شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.