جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

زنده شدن قنات هزارساله یوسف شاهی بافق - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما:

زنده شدن قنات هزارساله یوسف شاهی بافق


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافق گفت: قنات هزار ساله یوسف شاهی بافق که بر اثر تخریب دیواره های آن از حرکت ایستاده بود با همت طاقداران لایروبی و آب آن دوباره به جریان افتاد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافق گفت: قنات هزار ساله یوسف شاهی بافق که بر اثر تخریب دیواره های آن از حرکت ایستاده بود با همت طاقداران لایروبی و آب آن دوباره به جریان افتاد.

حمید عسکری باقرآبادی افزود: قدمت این قنات به هزار سال می رسد و مدتی است متوجه شدیم که میزان آب آن در حال کم شدن است.

وی با اشاره به اینکه قسمت هایی از این قنات واریز کرده است گفت: با همکاری طاقداران عملیات لایروبی انجام شد.

عسکری با بیان اینکه عملیات لایروبی هزینه زیادی دارد اشاره کرد :این کار با همکاری جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرستان صورت گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی بافق طول این قنات را حدود 6 کیلومتر عنوان کرد و گفت: لایروبی 3 کیلومتر این قنات از چاهای شهرداری و روستای عنایت آباد عبور می کند و به باغ تیتو و باغ های همجوار آنان می رسد.

وی گفت: حجم آب این قنات زیاد است اما خرابی هایی باعث مسدود شدن مسیر شده بود وبا انجام عملیات لایروبی میزان آب برای آبیاری افزایش می یابد.

عسکری همچنین با بیان اینکه در حال حاضر۴ نفر مقنی در حال کار کردن هستند افزود: طبق برآورد کارشناس هزینه عملیات لایروبی ۱۵۰میلیون تومان می باشد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.