جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

ضرورت فراهم کردن فضای انتخاباتی آرام در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

استاندار یزد:

ضرورت فراهم کردن فضای انتخاباتی آرام در جامعه


همزمان با هفته ناجا ، صبحگاه مشترک نیرو ها‌ی انتظامی و نظامی در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد برگزار شد.

استاندار یزد:

 استاندار یزد با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یکی از پایه‌های مهم اقتدار کشور است گفت: تعامل سازنده این نیرو با دستگا‌های اطلاعاتی و امنیتی چنان موفق بوده که امنیت کنونی کشور را به ارمغان آورده است. فراهم کردن فضای آرامش بخش در انتخابات پیش رو

همچنین فرمانده نیروی انتظامی استان هم در این مراسم با اشاره به عملکرد خوب پلیس در حفظ امنیت و مبارزه با مفاسد اجتماعی و اقتصادی گفت:  این نیرو در ماموریت های خود، اقتدار در برابر قانون شکنان و رأفت و پاسخگویی در برابر مردم را سرلوحه کار خود قرار داده است.
سردار میر حیدری افزود: ارتقاء معرفت دینی، مبارزه با کالای قاچاق و مفاسد اقتصادی، مقابله با اشرار و سوداگران مرگ، مبارزه با اخلال گران در فضای مجازی و حقیقی جامعه و ارتقاء سطح آمادگی نیرو‌های انتظامی از مهمترین برنامه‌های پلیس برای ارتقاء امنیت جامعه است.
همچنین در این مراسم نیرو‌های مستقر در میدان در مقابل جایگاه رژه رفتند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.