جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

قطب نساجی کشور در آستانه تعطیلی - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

دیدگاه‌ها

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم میر وب سایت:... بنیامین شهپر ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

بنیامین شهپر
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم

میر وب سایت:
سلام، انشاءلله
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

جدیدترین اخبار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

قطب نساجی کشور در آستانه تعطیلی


صادرات مواد اولیه صنایع نساجی از سوی واحدهای پتروشیمی کشور برغم نیاز داخلی، صنایع نساجی استان یزد را با خطر رکود و تعطیلی مواجه کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،

 رئیس انجمن نساجی استان یزد گفت: حال صنعت نساجی استان این روزها خوش نیست و تارو پود نساجی یزد به کمبود مواد اولیه، افزایش قیمت ها و مشکلات گمرک گره خورده است.
دستمالچیان افزود: این مشکلات  سبب شده تا ظرفیت تولید واحدهای نساجی یزد به نصف و حتی کمتر کاهش پیدا کند و این صنعت صد ساله در آستانه تعطیلی قرار بگیرد.قطب نساجی  کشور در آستانه تعطیلی
وی با اشاره به این که مواد اولیه مورد نیاز واحدهای نساجی، تولید داخل و از مشتقات نفت است، گفت: متاسفانه به دلیل افزایش نرخ ارز ، بسیاری از واحدهای پتروشیمی به دلیل صرفه اقتصادی مواد را صادر می کنند و به همین دلیل ما شاهد کمبود مواد اولیه در واحدهای نساجی استان و کشور هستیم.
اما به گفته تولید کنندگان و فعالان عرصه نساجی تا به حال حمایت چندانی  از این صنعت صورت نگرفته است و مصوبات این جلسات بر روی کاغذ باقی مانده و عملی نشده است.
سرپرست معاونت اقتصادی استاندار در گفتگو با خبر20 با اشاره به بررسی این موضوع  با انجمن نساجان و پوشاک استان گفت: مقرر شد نشستی در روز پنجشنبه با حضور دستگاه صنعت، معدن وتجارت و ذینفع های بخش خصوصی یا دولتی برای ارائه راهکارهایی در خصوص رفع مشکلات برگزار شود.
عظیمی زاده افزود: راهکارهایی را که بخش خصوصی و دولتی دراین نشست، ارائه خواهد داد و در استان قابل حل است، پیگیری خواهیم کرد.
وی گفت: اگر بخشی ازاین راهکارها مربوط به فضای کسب وکار کلی شود نیز این راهکارها را انعکاس خواهیم داد.
نساجی یزد از مهمترین و قدیمی ترین صنایع در یزد است.
استان یزد با فعالیت 3700 واحد صنعتی چهارمین استان صنعتی کشور شناخته شده است که براساس آمار سازمان صنایع و معادن استان، صنعت نساجی با دارا بودن 2000 واحد صنعتی 25 درصد اشتغال استان را به خود اختصاص داده و رتبه دوم کشوری را از آن خود کرده است. 
همچنین استان یزد با تولید هشتاد درصد رومبلی کشور و نود درصد روفرشی  رتبه اول کشور را ازآن خود کرده است.
 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.