جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

موکول شدن محفل خاطره انقلاب به زمان دیگری - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

به دلیل درگذشت همسر شهید پاکنژاد

موکول شدن محفل خاطره انقلاب به زمان دیگری


محفل خاطره انقلاب که قرار بود شامگاه 29 فروردین برگزار ‌شود، به دلیل درگذشت همسر شهید دکتر سیدرضا پاک‌نژاد و هم‌زمانی این محفل با مراسم ترحیم ایشان در مسجد حظیره، به زمان دیگری موکول شد.

به دلیل درگذشت همسر شهید پاکنژاد

 کوچک زادهرئیس حوزه هنری ،از تعویق زمان برگزاری «محفل خاطره انقلاب» در جوار مزار شهید محراب آیت‌الله صدوقی(ره) خبر داد و افزود: متأسفانه باخبر شدیم همسر شهید هنرمند دکتر سیدرضا پاک‌نژاد از پیشگامان انقلاب و یار شهید محراب آیت‌الله صدوقی(ره)، دارفانی را وداع گفته است.

وی افزود: به علت همزمانی «محفل خاطره انقلاب» با مراسم ترحیمی که از طرف نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و استاندار یزد در مسجد حظیره برگزار خواهدشد، به احترام این بانوی بزرگوار که عمری در راستای تربیت قرآنی ‌نوجوانان این دیار گام برداشته، برگزاری محفل مذکور به زمان دیگری که متعاقبا اعلام می‌گردد موکول شد.

بانو زهرا سیمین دخت کنی همسر شهید سرافراز دکتر سید رضا پاکنژاد در سن 80 سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت.

مراسم تشییع پیکر وی پنجشنبه 29 فروردین ساعت 16:30 از پایگاه انقلاب مسجد روضه محمدیه به سمت گلزار شهدای خلدبرین برگزار خواهد شد.

مجلس بزرگداشت ایشان از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد پنجشنبه‌29 فروردین بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد روضه محمدیه برگزارمی شود.

شهید گران‌قدر «سید رضا پاک‌نژاد» از پزشکان حاذق و انقلابی یزد است که نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی و هدایت مردم یزد به همراه شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی داشت و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به‌عنوان اولین نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی برگزیده شد و سرانجام در هفتم تیرماه 1360 در جریان انفجار حزب جمهوری اسلامی به همراه برادرش «سید محمد پاک‌نژاد» و آیت‌الله دکتر بهشتی ویاران باوفایش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

کتاب «اولين دانشگاه و آخرين پيامبرصلي الله عليه و آله و سلم» اثر ماندگار این شهید والامقام است که مرجع بسیاری از محققان در حوزه های مختلف علمی و مذهبی است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.