جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

نامزدهای انتخابات رقابتی سالم، و به دور از هرگونه تخریب داشته باشند. - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

جدیدترین اخبار

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

نامزدهای انتخابات رقابتی سالم، و به دور از هرگونه تخریب داشته باشند.


آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد گفت : نامزدها شعارهایی که می‌دهند باید در قالب برنامه باشد نه اینکه تبلیغ حزب و گروه خود کنند، باید مسیر ملت را مسیر آبادانی ، عمران، عزت و استقلال کشور قرار دهند و دنبال کنند.

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد  گفت: نامزدهای انتخابات باید رقابتی سالم، منطقی و به دور از هرگونه تخریب با یکدیگر داشته باشند.

آیت الله محمدرضا ناصری افزود : شعارهایی که می‌دهند باید در قالب برنامه باشد نه اینکه تبلیغ حزب و گروه خود کنند، باید مسیر ملت را مسیر آبادانی ، عمران، عزت و استقلال کشور قرار دهند و دنبال کنند.
وی با بیان اینکه تبلیغ حزب و گروه، کار درستی نیست اظهار کرد: در تبلیغات باید حرمت یکدیگر و کشور حفظ شود ،همه ما مسلمان و شیعه امیرالمومنین(ع) و پایبند به مسائل اخلاقی هستیم و نباید یکدیگر را تخریب کنیم.
ناصری تصریح کرد: نامزدها و هوادارنشان نباید با بداخلاقی و خلاف قانون، تبلیغات خود را دنبال کنند.
امام جمعه یزد گفت: شوراهای شهر و روستا ، حساس و مهم است و باید کسانی را در این زمینه انتخاب کنیم که اهل تخصص و تعهد باشند.
وی   افزود: متاسفانه برای شوراها لیست حزبی و یا گروهی تهیه می کنند که این اشتباه است اما مردم ما بیدار و آگاه هستند و به این لیست ها نوجه نمی کنند.
امام جمعه یزد  تاکید کرد : باید کسی را انتخاب کرد که دلسوز، متدین ، متعهد و با تقوی باشد و هدفش کار و خدمت برای مردم باشد نه اینکه شورا را سکوی پرتاب خودش قرار دهد..
آیت الله ناصری با گرامیداشت روز معلم و سالروز شهادت استاد مطهری گفت: معلمان باید با آموزه‌های خود علم را با اخلاق اسلامی بیاموزند و جهشی فکری و علمی در ذهن دانش‌آموز ایجاد کنند.
نماینده ولی فقیه در استان ضمن تسلیت شهادت مرزبانان   گفت : مسئولان دفاعی و نظامی باید برنامه مدیریتی بهتری داشته باشند و چون نمی‌دانیم اصل موضوع چه بوده توصیه داریم ابزار و سلاح جدیدتری در اختیار نیروها قرار دهند تا دشمن به آنها شبیخون نزند.
وی   به روز پاسدار و جانباز اشاره کرد وگفت   : پاسداران با عشق به ائمه (ع) و امام حسین(ع) در مسیر دفاع از کشور و اسلام گام برداشتند و اگر سپاه نبود خیلی از مسائل امروز جور دیگری رقم خورده بود

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.