جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

چه زمانی برای درمان وسواس به پزشک مراجعه کنیم؟ - نمایش محتوای خبر

 

 

نمایشگر یک مطلب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما یزد،

رییس دفتر شورای نگهبان در استان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا ۲۱ دی ماه هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، اعم از آن‌هایی که تائید شدند یا آن‌هایی که تائید نشدند را انجام می‌دهد گفت: ۲۲ دی ماه نتیجه کار هیات‌های نظارت از طریق فرمانداری‌ها به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.امکان ارائه اطلاعات در مورد نامزد‌های انتخابات از سوی شهروندان

حجت الاسلام محمدی افزود: کسانیکه در این مرحله رد صلاحیت شوند می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و شورای نگهبان به مدت ۲۰ روز فرصت دارد شکایت آن‌هایی که در هیات‌های نظارت رد شدند را رسیدگی کند.
وی در ادامه با بیان این که بررسی صلاحیت افراد در هیأت‌های نظارت انتخابات متناسب با مدارک مستند و قطعی انجام می‌شود و شایعات هیچ سندیتی برای ناظرین در این حوزه ندارد، گفت: صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای اساس گزارش دریافتی از مراکز چهارگانه نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و پلیس بین الملل انجام می‌شود.
رییس دفتر شورای نگهبان استان یزد از شهروندان خواست تا درصورتیکه درخصوص هریک از داوطلبان مطلبی مشروط به اینکه مستند و دقیق باشد دارند، می‌توانند با مراجعه به هیئت نظارت دراستان یا شهرستان مربوطه ویا از طریق شماره تماس ۳۸۲۴۰۰۰۵ این اطلاعات را که به صورت محرمانه می‌ماند اعلام نمایند. 
محمدی گفت: چنانچه نظر هیأت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت داوطلبان مورد تایید هیأت نظارت استان نیز باشد، هیأت نظارت مذکور موظف است در این خصوص نظر هیئت مرکزی نظارت را نیز کسب نماید.
محمدی گفت: هیأت نظارت استان در مورد صلاحیت سایر داوطلبان نیز نظر خود را به هیأت مرکزی نظارت اعلام می‌کند.
وی افزود: از مجموع ۲۳۹ نفر داوطلب ثبت نامی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد ۱۵ نفر انصراف دادند و ۴ نفر نیز رد صلاحیت شدند.

دیدگاه‌ها

جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم میر وب سایت:... بنیامین شهپر ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

بنیامین شهپر
امیدوارم یک بازیگر خوبه یزدی بشم

میر وب سایت:
سلام، انشاءلله
-1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۱:۴۲

جدیدترین اخبار

به گزارش باشگاه خبرنگاران:

چه زمانی برای درمان وسواس به پزشک مراجعه کنیم؟


وسواس از زیرشاخه‌های اختلالات استرسی و عصبی است که برای درمان باید به روانکاو مراجعه شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران:

دکتر باجلان کارشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: وسواس یکی از زیر شاخه‌های اختلالات استرسی و اضطرابی است. معمولا افرادی که دائما در نگرانی هستند و دلشوره دارند دچار اختلال وسواس می‌شوند.

وی در ادامه افزود: سه نوع وسواس وجود دارد: وسواس فکری،‌وسواس عملی و شخصیت وسواسی.کسانی که وسواس فکری دارند به وسواس عملی  هم دچار می‌شوند ولی در وسواس عملی،‌وسواس فکری وجود ندارد.

باجلان گفت: در وسواس عملی معمولا فرد کارهای کلیشه‌ای و تکراری را بدون فکر و به صورت روتین انجام می‌دهد مثلا عادت دارد با پای چپ بیرون برود یا از یک مسیر  خاصی باید گذر کند تا به منزل برسد. افرادی هستند که دائما دری را که قفل کرده‌اند چک می کنند.حتی در بعضی موارد پس از چک کردن و ترک کردن محل دوباره به مکان اولیه برمی گردند تا قفل در را چک کنند.

باجلان در خصوص درمان بیماری وسواس به راهکارهایی اشاره کرد: اولین گزینه انتخابی برای درمان ، دارو درمانی است که به تشخیص روانکاو به بیمار داده می شود . روش های کاهش استرس و تصویرسازی ذهنی برای مواجه با وسواس عملی کارساز است. در بعضی موارد عادات وسواسی بر روی زندگی فرد اختلالی ایجاد نمی کند چون زندگی روزانه فرد را مختل نمی‌کند و به افرادی که در اطراف این شخص هستند، آسیبی نرساند جای نگرانی نیست. زمانی باید برای درمان وسواس اقدام کرد که در زندگی شخص و اطرافیانش اختلالی ایجاد شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.