رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ابركوه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ابركوه

Loading the player...

گويند زرتشت ، چون موسم اسپند به ابرکو ه رسيد ، با دست خود بذر سرو بر اين دشت فشاند و بر مردمان نويد داد که درختی در آن ميان بماند تا به پيرترين ساکن کويرهاي جهان برسد. سرو 5هزار ساله ابرکوه را اگر مسن ترين موجود زنده جهان بناميم ، چندان به بيراهه نرفته ايم.
در ايران باستان ، کاشتن درخت از اهميت بسيار بالايي در طبقات مختلف جامعه برخوردار بوده است. در نگاره ها و آثار باستاني مانند حجاري هاي دوره هخامنشي در تخت جمشيد، نماد درخت و به طور خاص ، سرو آورده شده است.

در فرهنگ زرتشتيان آمده است : سرو به دليل آن که درختي هميشه سبز است ، همواره در ايران اهميت خاصي داشته است و سرو 5هزار ساله ابرقو نيز که آن را سرو زرتشت مي نامند، نمادي از همين امر به شمار مي رود.


توليد سيماي مركز يزد مستند ابركوه را در خصوص سرو ابرقو، اين نگين سبز کوير ايرانيان كه در تمامي جهان به عنوان نمادي از زندگي و زيبايي معرفي شده است را تهيه و توليد نموده است .

تهيه كننده و كارگردان اين مستند آقاي محسن غلامزاده مهرآبادي مي باشد.


گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1