رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

اجرای طرح ایران مهارت در یزد – بزودی - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد:


طرح ايران مهارت ويژه دانش‌آموزان پايه اول متوسطه دوم به منظور هدايت تحصيلي دانش‌آموزان و زمينه‌سازي در خصوص آينده شغلي آنها اجرا می شود

مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد:

 مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد گفت: طرح  ايران مهارت  ويژه دانش‌آموزان پايه اول متوسطه دوم در اين استان از اول مهرماه  به منظور هدايت تحصيلي دانش‌آموزان و زمينه‌سازي در خصوص آينده شغلي آنها در یزد اجرا می شود
علی آقا افضلی گفت: براساس تفاهم نامه سازمان فني و حرفه‌اي با شركت ملي گاز ايران تمام متقاضيان فعاليت در جايگاه‌هاي CNG بايد ضمن مهارتآموزي نسبت به دريافت گواهينامه مهارت‌اموزي در اين رابطه براي صدور مجوز فعاليت اقدام كنند.
وي اشاره کرد : همچنين بر طبق اين تفاهم نامه پرسنل فعال در حوزه قرائت كنتورهاي گاز نيز بايد در دوره‌هاي مهارت آموزي مرتبط با قرائت و تست كنتورهاي گاز و مشكلات در اين زمينه آموزش ببينند.
آقا افضلي گفت:  اداره کل فني و حرفه‌اي در تفاهم‌نامه با اموزش و پرورش، بخش عمده‌اي از آموزش‌هاي كارگاهي دانش‌اموزان شاخه كار و دانش را برعهده گرفته كه سال گذشته در يزد تعداد 489 دانش آموز در اين رابطه ثبت‌نام كرده‌اند.
وي يكي از طرح‌هاي جديد و موثر فني و حرفه‌اي را ايران مهارت اعلام کرد و گفت: اين طرح نيز با همكاري اموزش و پرورش و در راستاي كاهش بيكاري در دستور كار قرار گرفته است.
علی آقا افضلی گفت : دانش‌آموزان پايه اول متوسطه دوم براساس اين طرح موظف به فراگيري آموزش‌هاي مهارتي به مدت 60 ساعت هستند و اين آموزش‌ها براساس سليقه دانش‌اموز خواهد بود لذا مي‌تواند هم در هدايت تحصيلي و هم در آينده شغلي وي زمينه‌ساز باشد.
مدير كل فني و حرفه‌اي استان از ابلاغ اين طرح كه از سال گذشته به صورت پايلوت در هشت استان كشور اجرايي شد، به ساير استان‌ها خبر داد و گفت: براساس اين طرح كه از ابتداي مهرماه امسال در استان آغاز خواهد شد، 10 درصد دانش‌آموزان مدارس دولتي و 100 درصد دانش آموزان مدارس غير دولتي و هيات امنايي موظف به شركت در اين طرح هسند.
وي در خصوص  تفاهم‌نامه فني و حرفه‌اي با قرارگاه مهارت‌آموزي ستاد كل نيروي‌هاي مسلح اشاره  کرد وگفت :   براساس اين تفاهم‌نامه، سازمان فني و حرفه‌اي ساليانه متعهد به آموزش مهارتي 100 هزار سرباز است كه تعهد استان يزد در اين رابطه براي امسال 890 مفر است.
به گفته وي، در پنج ماهه نخست امسال 719 سرباز در پادگان‌هاي استان يزد از اموزش‌هاي مهارتي بهره‌مند شده‌‌اند و با ادامه اين روند تا پايان سال مي‌توانيم تا دو برابر تعهد خود اقدام كنيم.