رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

احیای 23 هزار واحد صنعتی

معاون وزیر صنعت در یزد اعلام کرد :

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار یزد گفت: دولت بیش از 23هزار واحد صنعتی و تولیدی را در قالب طرح رونق و از طریق ارائۀ تسهیلات احیا کرد که این اقدام ارزشمند نشانۀ تعاملات بین بخشی بوده است.

محمدرضا فیاض در دیدار با استاندار یزد   گفت: برخی واحدها باوجود همۀ گرفتاری‌ها بیش از ظرفیت و در چند شیفت کار می‌کنند که تعداد آنها در کشور جالب توجه است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی واحدها به دلایل مختلفی مانند فرسودگی ماشین‌آلات از توان افتاده‌اند و تولیدشان به صرفه نیستت و برخی دیگر به دلایل مشکلاتی در بیمه، بازنشستگی، مالیات، بانک و عوارض حکومتی ضعیف شده‌اند که بیشترین تمرکز دولت بر این واحدها بوده است.
فیاض ، افزود: 6هزار طرح نیمه‌تمام از 20به 80درصد پیشرفت رسیده؛  5هزار و 312 واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده و 33طرح بزرگ هدف‌گذاری شده که تا اسفند گذشته 27 طرح آن به بهره‌برداری رسیده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت این اقدامات ارزشمند را به معنای رسیدن به وحدت نظر در کشور دانست  وافزود : نگرانی‌های بسیاری در انجام این اقدامات وجود داشت اما نظارت جامع باعث شد این نگرانی‌ها برطرف شود؛ به‌گونه‌ای‌که بیش از 93درصد بودجۀ این امور در همان محلی که تصویب شده بود خرج شد و تنها 7درصد، آن هم به دلایلی بعضأ پذیرفتنی هزینه شده که در مجموع 2.5درصد از این بودجه هدر رفته است.
فیاض دراین‌باره که اگر هزار و200 واحد صنعتی‌ نیمه‌تمام20تا99درصدی در استان یزد راه بیفتد، 4هزار شغل جدید ایجاد می‌شود، گفت: برای تحقق این مهم لازم است امنیت سرمایه‌گذاری، درآمدزایی بیشتر، آرام کردن فضای اجتماعی و بهبود مناسبات درنظر گرفته شود.