رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸
نمایش محتوای تولیدات ویژه

اختراع دستگاه ترمیم زخم

Loading the player...


Healing device

دو دانشجوی دانشگاه یزد موفق به طراحی و ساخت دستگاه ترمیم زخم شدند.

علی انتظاری، دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه یزد به همراه علی پارساییان، دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه یزد موفق به طراحی و ساخت دستگاه ترمیم زخم شده‌ است .با این دستگاه، فشار خلاء در محل زخم با کنترل بسیار دقیق ایجاد می‌شود. این فشار با افزایش خون‌رسانی در محل زخم و جمع‌آوری عفونت و ترشحات زخم در یک ظرف مخصوص باعث بهبود زخم می‌شود.

این دستگاه با تنظیم مقدار فشار خلاء و با تزریق دارو و شستشوی زخم بدون نیاز به باز کردن پانسمان می‌تواند به بهبود زخم کمک کند.

در این دستگاه، سیستم تزریق دارو در محل و شستشوی زخم وجود دارد، تایمر موجود در دستگاه به پزشک این امکان را می‌دهد که زمان مورد نیاز برای مکش، تزریق دارو و شستشو را به طور کنترل شده به زخم اعمال کند بنابراین با دوز کم دارو ضمن جلوگیری از عفونت و وارد شدن میکروب به زخم و اثرات جانبی کمتر، بهبود انواع زخم‌ها را میسر می‌کند.

این دستگاه زیر نظر دکتر کارگر، جراح عمومی و دکتر محمد رضا مهربانیان، جراح مغز و اعصاب بر روی 10 بیمار در بیمارستان شهید صدوقی یزد آزمایش شده که نتایج آزمایشات بالینی و کشت میکروبی و پاتولوژی نشان داد که زخم بیماران بهبود یافته است.

با توجه به اینکه ترمیم زخم در بیماران دیابتی یکی از مشکلات عمده در جامعه است و حداکثر موارد درمان این نوع زخم‌ها منجر به قطع عضو بیمار می‌شود امید است که تولید این دستگاه، کمک بزرگی به ترمیم و بهبود انواع زخم‌ها و جلوگیری از قطع عضو بیماران دیابتی باشد.

این دو جوان مخترع یزدی راز موفقیت خود را پشتکارو تلاش مستمر می  دانند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.