رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸

اخلاق انتخابات - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اخلاق انتخابات

Loading the player...

تولید سیمای شبکه تابان برنامه اخلاق انتخابات را ویژه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه وتولید می کند . این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی و اساتید  حوزه  ودانشگاه به چگونگی رسیدن به رقابت سالم و ایجاد فضای انتخاباتی اخلاق مدار می پردازد.

برگزاری انتخابات پرشور افزون بر انگیزه های سازنده مشارکت بیشینه نیازمند رعایت اخلاق و احترام به سلیقه های متفاوت است. هر چند نظام های مردم سالار فضای رقابت را برای جریان های سیاسی مهیا می کنند اما نباید این فضای رقابتی به عرصه بروز بداخلاقی هایی همچون تخریب، تحقیر، توهین و بهتان نسبت به رقیب تبدیل شود.
موضوع چگونگی رسیدن به فضای انتخاباتی اخلاق مدار را می توان از دریچه های مختلف نگریست. یکی از راهکارهای رسیدن به اخلاق انتخاباتی و رعایت آن توجه به دیدگاه های رقیب است. در این میان برای داشتن انتخاباتی اخلاقی با دایره ای گسترده از جریان ها و طیف های متنوع سیاسی، پذیرش حضور و کنش سیاسی فراگیر و گریز از تک قطبی شدن انتخابات ضرورت دارد؛ ضرورتی که با جذب حداکثری و دفع حداقلی پیوند می یابد.
همچنین یکی از راهکارهای اصلی و مهم برای نهادینه سازی اخلاق در انتخابات در انداختن طرحی نو برای اصلاح و نظارت بر رفتارها و کنش های سیاسی است. به عبارتی ایجاد الگوی نظارتی بر رفتار انتخاباتی به ویژه در زمینه امور پیش انتخاباتی ضروری است. در این میان نقش نهادهای اجرایی و نظارتی باید در برابر بداخلاقی های انتخاباتی پررنگ تر شود به این شکل که توجه نهادهای ناظر تنها محدود به رد و تایید صلاحیت نشود و رفتار انتخاباتی نیز به طور جدی زیر ذره بین نظارت قرار گیرد.

تولید سیمای مرکز یزد برنامه اخلاق انتخابات را هر روز در ساعت 17 به مدت 15 دقیقه جهت آگاهی بخشی مخاطبان خود  به روی آنتن می برد.

 

 

سال تولید: 1394

تهیه کننده : محمد صادق اسلامی

تصویربردار : جواد مصطفوی

صدابردار : سید جواد حسینی پور

تدوینگر: جواد شفیعی

دستیار صدا وتصویر : محمد خدامنمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1