رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

اربعين خورشيد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اربعين خورشيد

Loading the player...

عاشورا تا اربعین، نقطه اوج عشق حسینی است و در این چهل روز، حسین(ع) تنها سخن محافل است تا در طول عمر انسان، بهانه بیداری و ظلم‏ ستیزی باشد.عاشورا، زمانه خون و ایثار است و اربعین، بهانه تبلیغ و پیمان. در عاشورا، حسین(ع) با تاریخْ سخن گفت و در اربعین، تاریخ پای درس حسین(ع) نشست.عاشورا روز کشت "خون خدا" در کویر جامعه ظلم‏زده است و اربعین، آغاز برداشت نخستین ثمره آن.اربعینْ فرصتی برای اعلام همبستگی با عاشوراست. هر اربعین حسینی، قاصد حماسه ای ماندگار، پیامدار استعلای ایمان، نشانه‏ای از شکوه عشق، و برگ همیشه سبزی بر درخت هماره سرخ شهادت است.اربعین، جویبار همیشه جاری و سرخ تاریخ، و جوشش چشمه‏های خون خداوند از چهار سوی عالَم است.

سيماي مركز يزد ويژه برنامه اربعين را از ساعت 8:30 الي 11:53 را در اين روز با هدف  تبليغ نهضت عاشورا ، فرهنگ عاشورا و چرايي برگزاري مراسم اربعين امام حسين (ع ) بصورت زنده تهيه و توليد نموده است ، كارشناس  اين برنامه حجه الاسلام خراساني  نيز به اين موضوعات مي پردازد . يكي از بخشهاي ديگراين برنامه پخش زنده عزاداريهاي محله هاي مختلف استان در مسجد جامع كبير يزد مي باشد .

 

گالري تصاوير:


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1