رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

آسفیچ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آسفیچ

Loading the player...

رسانه استانی در قالب برنامه مستند ، روستای آسفیچ را از زوایای مختلف به تصویر کشیده است .

روستای آسفیچ ، از شمال به بخش بهاباد ، از جنوب به ارتفاعات حسن کل و شهرستان کوهبنان  ، از شرق به شهرستان راور و از غرب به دهستان سبز دشت محدود می باشد.

آسفیچ شهری خفته در دل کویر و با قدمتی به دیرپایی  ابدیت، طبیعت بکر، مناظر دل انگیز، جاذبه های گردشگری ، مزارع سرسبز، باغات منحصر به فرد وآبشارها و جویبارهای لطیفش این سرزمین جادویی را به "باغ شهری"بزرگ مبدل نموده است که دست طغیانگر بی ترحم  مدنیت نیز نتوانسته تیشه بر ریشه اصالت و تمدن این سرزمین کهن فرود آورد.

درخت چنار سه هزارساله اش هنوزکه هنوزاست بااستواری پابرجاست و سمبل و نمادی از  استقامت وپایداری مردمانش را به نمایش گذاشته است.

درآنسوی این سرزمین ، قبرستان تاریخی بیت المقدسی به اصالت قدمت تاریخ کهن این خطه پهناور و کویری گواهی میدهد.

آسفیچ تابستانها میزبان گردشگرانی است که فارغ ازهیاهوی  نامناسب و جنجال های زندگی شهرنشینی مجالی برای آرمیدن می خواهند و زمستانها گویی حال و هوایی دیگردارد و بوی کاه گل کوچه ها یی که حکایت از صداقت مردمانی پاک، صمیمی و با عاطفه دارد با باران رحمت  الهی در هم  می آویزد و مشام رهگذران را نوازش می دهد .

ارتفاعات حسن کل دومین کوه برف خیزاستان یزد که حکایت ازاستواری وسربلندی مردان و زنانی دارد که پا به پای ایرانیان سرافراز، درساختن ایرانی آزاد و آباد جان را در طبق اخلاص نهاده اند.

عوامل تهیه اين برنامه عبارتند از:

كارگردان : مهدی کارگر

تهيه كننده : مهدی شاکر

تدوينگر : مهدی ثباتیان 

تصويربردار: علیرضا دهقان

گالری تصاویر :نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1