رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

اعلام فراخوان کارگاه پوستر سازی در یزد - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمامرکز یزد ،


کارگاه پوسترسازی"بهشت همین نزدیکی" با حضور هنرمندان ۵ استان در یزد برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمامرکز یزد ،

رئیس حوزه هنری یزد گفت: کارگاه تخصصی خلق پوستر با عنوان  "بهشت همین نزدیکی"  با محور آیات قرآن کریم با حضور استاد مسعود نجابتی و هنرمندان پنج استان کشور در یزد برگزار می‌شود.
محمدصادق کوچک‌زاده افزود:این کارگاه آموزشی‌ ـ‌ تولیدی همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و هفته ازدواج زیر نظر استاد مسعود نجابتی چهره سرشناس گرافیک معاصر ایران با همراهی سیدمهدی حسینی و محمدحسین مؤیدی از طراحان گرافیک کشور برگزار خواهد شد.
رئیس حوزه هنری استان یزد با اشاره به اینکه این کارگاه تخصصی ۱۵ تا ۱۷ مرداد در سالن شهید بهشتی سازمان جهاد کشاورزی یزد برگزار می‌شود،گفت: در این کارگاه سه روزه بیش از ۳۰ هنرمند از استان‌های خراسان رضوی، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و یزد، ضمن دانش‌افزایی و هم‌اندیشی، با تأسی از ۴۰ آیه کلام وحی به خلق پوستر در زمینه خانواده، ازدواج و سبک زندگی اسلامی می‌پردازند. 
کوچک‌زاده، فرهنگ‌سازی در خصوص سبک زندگی اسلامی و ایرانی ، عمومی‌سازی پوستر برای بهره‌برداری آحاد جامعه ، جریان‌سازی مبانی قرآنی در زندگی روزمره به ویژه برای زوج‌های جوان، توجه ویژه به الگوسازی برای جوانان با عنایت به بیانیه گام دوم، خلق آثار ارزشمند و تأثیرگذار بر مبنای آیات قرآن کریم و کمک به ارتقاء سطح محتوایی و کیفی آثار را از جمله اهداف این کارگاه برشمرد.
وی گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره آموزشی ـ تولیدی می‌توانند مشخصات، سوابق کاری و ۵ اثر شاخص خود را به نشانی: artyazd@yahoo.com ارسال یا از طریق تارنمای  www.artyazdplus.ir ثبت نام کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۶۲۳۱۴۰۰ داخلی ۱۸ تماس بگیرند.
کوچک‌زاده اظهار داشت: هنرمندان پس از ارزیابی و تأیید آثارشان به وسیله اساتید، برای حضور در کارگاه دعوت می‌شوند.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی طراحی پوستر «۴۰ آیه زندگی» با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه جشنواره با اهدای جوایزی از برگزیدگان کارگاه پوستر تقدیر می‌شود افزود: آثار منتخب در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: تلاش برای ساختن خانواده سالم و بالنده با سبک زندگی اسلامی در جهت تحقق جامعه‌ مترقی و پویا، بهره‌گیری از رهنمودهای قرآنی به منظور تحقق ازدواج پایدار و تحکیم بنیان خانواده و بهره‌گیری از زبان هنر برای ترویج و تفهیم آیات الهی از مهمترین اهداف جشنواره «۴۰ آیه زندگی» است.