رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

انتخابات تبلور رأي و خواست مردم براي اداره كشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس ستاد انتخابات استان یزد:


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد و رئيس ستاد انتخابات استان گفت: انتخابات در نظام جمهوري اسلامي ايران تبلور خواست و رأي مردم براي اداره كشور است.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد:

روز چهارشنبه 23 دی‌ماه نشست مشترک اعضاي هیئت‌های اجرايي انتخابات در حوزه انتخابيه ابركوه، بافق بهاباد، خاتم و مهريز با معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار و رئيس ستاد انتخابات استان، مديركل دفتر امور سياسي و انتخابات استانداري در سالن كنفرانس فرمانداري مهريز برگزار شد
 معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين نشست آموزشي اظهار داشت: مبناي تمام امور در نظام جمهوري اسلامي ايران خواست، رأي، اراده و حضور مردم است.
«محمدعلي طالبي» ادامه داد: طبق قوانين و دستورالعمل‌های انتخابات هیئت‌های اجرايي مسئول برگزاري انتخابات هستند و خوشحاليم كه اعضاي هیئت‌های اجرايي استان به‌عنوان عصاره و نمايندگان مردم را افرادي متدين، معتقد، متعهد و قانونمند تشكيل داده‌اند.
رئيس ستاد انتخابات استان با اشاره به اهميت دو مجلس خبرگان رهبري و شوراي اسلامي در نظام جمهوري اسلامي ايران و هم‌زمانی برگزاري اين دو انتخابات براي اولين بار افزود: يكي از اركان مهم قانون اساسي مجلس خبرگان رهبري است و مجلس شوراي اسلامي نيز به فرموده حضرت امام خميني (ره) در رأس امور است و وظيفه مهم قانون‌گذاری در كشور را بر عهده دارد.
طالبي تصريح كرد: علی‌رغم برخي از نواقصي كه در قانون انتخابات وجود داشت با تعامل و هماهنگي انجام‌شده بين شوراي نگهبان و وزارت كشور، براي هر دو انتخابات هیئت‌های اجرايي مشتركي تشکیل‌شده است و اين هیئت‌ها در استان یزد باقدرت و نهايت دقت و امانت‌داری به وظايف خود عمل کرده‌اند.
وي ادامه داد: با توجه به شرايطي كه در كشور وجود دارد مردم انتظار دارند كه با تشكيل يك مجلس قوي و كارآمد و با حضور نمايندگان اصلح بسياري از مشكلات با همكاري مجلس و دولت رفع شود و مردم شاهد شرايط بهتري در زندگي خود باشند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در بخش ديگري از سخنان خود تأكيد كرد: نبايد عرصه رقابت بين داوطلبان به فضاي تنش‌های سياسي در جامعه و رسانه‌ها تبديل شود و براي خدمت‌رسانی شايسته به مردم بايد اين اختلافات سياسي پايان يابد.
طالبي اظهار داشت: هیئت‌های اجرايي استان می‌توانند با برگزاري سالم و قانون‌مند انتخابات و توجه به تمام نكات حتي مسائل جزئي در روز برگزاري انتخابات زمينه مشاركت و حضور حداكثري مردم در انتخابات را فراهم كنند.
وي ادامه داد: هیئت‌های اجرايي استان وظیفه‌دارند بابی طرفي كامل و پرهيز از هرگونه جانب‌داری از داوطلب يا گروه و جريان خاصي اعتماد مردم نسبت به‌نظام و برگزاركنندگان انتخابات را افزايش دهند تا آن‌ها با آرامش و اطمينان كامل و احساس تكليف در دو انتخابات مهم پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي شرکت کنند.
رئيس ستاد انتخابات استان با اشاره به حوزه انتخابيه ابركوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهريز كه از 5 شهرستان تشکیل‌شده است گفت: اين حوزه انتخابيه بزرگ‌ترین حوزه انتخابيه كشور است كه رقابت‌های محلي در اين 5 شهرستان از حساسیت‌ها و اهمیت‌های بسیار زیادی برخوردار است.
طالبي افزود: بايد فرمانداران اين شهرستان‌ها و اعضاي هیئت‌های اجرايي با دقت و تيزبيني و با حفظ بی‌طرفی كامل كه مورد تأكيد مسئولان ارشد نظام، دولت و استاندار يزد است فعالیت‌های كليه داوطلبان را رصد كنند تا كانديداهاي مجلس شوراي اسلامي در اين حوزه انتخابيه با آرامش و در يك فضاي سالم باهم به رقابت بپردازند و مردم نماينده اصلح خود براي ورود به مجلس شوراي اسلامي از اين حوزه انتخابيه را انتخاب كنند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعی استاندار در پايان سخنان خود اظهار اميدواري كرد: حضور گسترده و مشاركت بالاي مردم در انتخابات هفتم اسفندماه بسياري از توطئه‌های دشمنان نظام جمهوري اسلامي ايران را خنثي كند.