رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

اهل آبادي - نمایش محتوای صدا

 

 


بخش کشاورزی ایران یکی از مهم ترین و تواناترین بخش های اقتصادی کشور است. که تامین کننده بیش از یک چهارم تولید ناخالص ملی، یک چهارم اشتغال، بیش از چهار پنجم نیازهای غذایی، یک چهارم صادرات غیر نفتی و حدود نه دهم از نیاز صنایع به محصولات کشاورزی است. همچنين حدود یکصد میلیون واحد دامی تولیدی و 14 هزار واحد پرورش طیور امکانات بالقوه فعلی بخش دام و طیور کشور را تشکیل می دهد نقش افزايش سطح آگاهی كشاورزان و دامداران در توليد بيشتر موجب شده است تا صداي مركز يزد برنامه اي را با عنوان  اهل ابادي براي اهالي روستا و دست اندركاران اين عرصه توليد و پخش نمايد. اهل آبادی عنوان برنامه ای است رادیویی که مخاطبین یزدی بویژه روستائیان می توانند از صدای شبکه استانی یزد بشنوند. در این برنامه به مسائل مرتبط با کشاورزی و کشاورزان پرداخته می شود و راه های مناسب جهت برداشت محصولی پربار را به کشاورزان توصیه می کند. از آیتم های اهل آبادی می توان به هواشناسی، گزارش و کارشناسی دامپزشکی و توصیه های کشاورزی اشاره كرد همچنين معرفي روستاهاي استان و بحث در مورد فعاليتها ي اهالي ، صنايع دستي ، آداب و فرهنگ در روستاها ، بهره وري بهينه از آب وزمين در به دست آوردن محصولات كشاورزي بهتر و بيشتر – آشنا كردن دامداران با بيماريهاي مختلف دام و مشترك بين دام و انسان و راههاي مقابله با آنها از بخشهاي ديگر اين برنامه مي باشد . اين برنامه با هدف آموزش قناعت و ساده زيستي به انعكاس فعاليتهاي روستا و آموزش اهالي روستا مي پردازد . اهل آبادی با ساختار كلامي پيامي و مخاطب عام روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 20:30 به مدت 25 دقيقه از صدای مرکز یزد پخش می شود. عوامل برنامه عبارتند از : تهيه كننده : خانم موسوي گوينده : آقاي خاكي گزارشگر : حسين آقايي ضبط كارشناسي و گزارش ويژه : خانم شيوا اسدي
Loading the player...
اهل آبادي

بخش کشاورزی ایران یکی از مهم ترین و تواناترین بخش های اقتصادی کشور است. که تامین کننده بیش از یک چهارم تولید ناخالص ملی، یک چهارم اشتغال، بیش از چهار پنجم نیازهای غذایی، یک چهارم صادرات غیر نفتی و حدود نه دهم از نیاز صنایع به محصولات کشاورزی است. همچنين حدود یکصد میلیون واحد دامی تولیدی و 14 هزار واحد پرورش طیور امکانات بالقوه فعلی بخش دام و طیور کشور را تشکیل می دهد نقش افزايش سطح آگاهی كشاورزان و دامداران در توليد بيشتر موجب شده است تا صداي مركز يزد برنامه اي را با عنوان  اهل ابادي براي اهالي روستا و دست اندركاران اين عرصه توليد و پخش نمايد.

اهل آبادی عنوان برنامه ای است رادیویی که مخاطبین یزدی بویژه روستائیان می توانند از صدای شبکه استانی یزد بشنوند. در این برنامه به مسائل مرتبط با کشاورزی و کشاورزان پرداخته می شود و راه های مناسب جهت برداشت محصولی پربار را به کشاورزان توصیه می کند. از آیتم های اهل آبادی می توان به هواشناسی، گزارش و کارشناسی دامپزشکی و توصیه های کشاورزی اشاره كرد همچنين معرفي روستاهاي استان و بحث در مورد فعاليتها ي اهالي ، صنايع دستي ، آداب و فرهنگ در روستاها ، بهره وري بهينه از آب وزمين در به دست آوردن محصولات كشاورزي بهتر و بيشتر – آشنا كردن دامداران با بيماريهاي مختلف دام و مشترك بين دام و انسان و راههاي مقابله با آنها از بخشهاي ديگر اين برنامه مي باشد. اين برنامه با هدف آموزش قناعت و ساده زيستي به انعكاس فعاليتهاي روستا و آموزش اهالي روستا مي پردازد .

اهل آبادی با ساختار كلامي پيامي و مخاطب عام روزهاي يكشنبه و سه شنبه هر هفته ساعت 20:30 به مدت 25 دقيقه از صدای مرکز یزد پخش می شود.

عوامل برنامه عبارتند از :
تهيه كننده :خانم موسوي
گوينده : آقاي خاكي

گزارشگر : حسين آقايي

ضبط كارشناسي و گزارش ويژه : خانم شيوا اسدي