رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

اهل آبادی - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه اهل آبادی، برنامه ویژه روستائیان، کشاورزان و دامداران استان یزد است که روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 20:30 به مدت 25 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود .
Loading the player...

برنامه اهل آبادی، برنامه ویژه روستائیان، کشاورزان و دامداران استان یزد است که روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 20:30 به مدت 25 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود .

بخش کشاورزی ایران یکی از مهم ترین و تواناترین بخش های اقتصادی کشور است. نقش افزايش سطح آگاهی كشاورزان و دامداران در توليد بيشتر، موجب شده است تا صداي مركز يزد برنامه اي را با عنوان  اهل آبادي براي اهالي روستا و دست اندركاران اين عرصه توليد و پخش نمايد. در اين برنامه با هدف قناعت و ساده زيستي به انعكاس فعاليت هاي روستا و آموزش اهالي آن مي پردازد .

اهل آبادی را با بخش های زیر دنبال کنید :

گزارش : گزارشگر برنامه به یکی از روستاهای استان یزد سفر می کند و درباره کشت ، باغات، مزارع ، واحدهای کشتی و دامپروری آن روستا و همچنین مشکلات آبیاری، آفات، سموم و ... یک گزارش تقدیم شما می کند .

مدرسه در مزرعه : یک مهندس کشاورزی، نکته ها و توصیه های کاربردی در زمینه کشاورزی بیان می کند .

دامپزشکی : توصیه های یک دامپزشک به دامداران عزیز درباره نگهداری از دام را می شنویم .

فرهنگ عامه : در این بخش، صحبت های محقق و پژوهشگر فرهنگ عامه، درباره آداب و رسوم و فرهنگ بومی و محلی آن روستا را می شنویم .

هواشناسی کشاورزی : توصیه های کاربردی کارشناس جهاد کشاورزی درباره وقت کشت و سم پاشی محصول و دیگر موارد مربوط به کشت را می شنویم .

اخبار آبادی : گوینده، خبرهای مربوط به روستا اعم از کشاورزی، دامپروری و .... را به سمع شما می رساند .

در فواصل مختلف برنامه نیز موسیقی های بی کلام و باکلام متناسب با فضای برنامه پخش می شود.

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : اکرم السادات موسوی

گوينده :  فاطمه زارع

نويسنده : اکرم السادات موسوی

گزارشگر :  محمد حسین آقایی

صدابردار : جمال فلاح