رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

آيينه آفتاب ويژه شهادت امام سجاد ع - نمایش محتوای صدا

 

 


امام سجاد، اسوه زهد و تقوا و نمونه صبر شکیبایى و مظهر آمیختگى علم و حلم پس از ایفاى وظیفه الهى خود و حفظ ارزشهاى دین و پاسدارى از تشکل شیعى در سخت ترین ادوار سیاسى - اجتماعى - در سال 95 هجرى قمرى به لقاى پروردگار و وصال معبود خویش شتافت . در تاریخ وفات آن حضرت سال 94، 95 و 96 هجرى قمرى گفته شده است ولى پیشینه دارترین و معتبرترین نقل مربوط به سال 95 هجرى قمرى مى باشد . ا اگر نقل مشهور را در سال ولادت و نیز رحلت امام سجاد - علیه السلام - سال 38 هجرى و 95 قمرى - ملاک قرار دهیم ، عمر شریف وى هنگام وفات 57 سال بوده است . دو سال آن مقارن با روزگار خلافت على بن ابى طالب  و ده سال آن در دوران امامت عموى گرامیش - حسن بن على ع و ده سال در روزگار زعامت حسین بن على ع بوده و 34 سال آن به دوران امامت خود آن حضرت اختصاص داشته است . درباره علت شهادت امام سجاد - علیه السلام - و چگونگى وفات آن پیشواى صالحان ، عمده تاریخنگاران تصریح کرده اند، ولید بن الملک ، ایشان را مسموم ساخته و آن حضرت در نتیجه همان مسمومیت درگذشته است . بدن مطهر زین العابدین علیه السلام کنار امام حسن مجتبى علیه السلام در قبرستان بقیع مدفون گشت بقیع زمین کوچكي است که بسیارى از بزرگان اسلام را در خود جاى داده است . از آن جمله چهار امام شیعه - امام حسن مجتبى علیه السلام ، امام زین العابدین علیه السلام ، امام محمد باقر علیه السلام و امام جعفر صادق - علیه السلام - میباشد . ويژه برنامه آيينه آفتاب ويژه شهادت امام زين العابدين توليد و پخش شده است . آيينه آفتاب برنامه اي است ظبطي و مناسبتي با مخاطب عام - اهداف ارشادي تربيتي و اطلاعاتي آموزشي - موضوع معارف اسلامي و محور دين در صداي مركز يزد توليد و پخش شده است . و هدف برنامه آشنايي بيشتر مردم با زندگي ائمه بزرگوار و نشر و ترويج ارادت به ائمه - افزايش آگاهي و علايق ديني در قالب سخنراني - كارشناسي - سرود - حكايت - مديحه سرايي - مداحي - نوحه - معرفي آثار امام و دعاهاي مختلف و همچنين تقويت رفتارهاي ديني - آموزش و تغيير رفتارهاي منفي مي باشد . عوامل برنامه : تهيه كننده : مريم تقي زاده گوينده : عليرضا سازگاري كارشناس : حجت الاسلام صداقت كشفي برنامه آيينه آفتاب روز يكشنبه از ساعت 22:00 بمدت 30 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش شد .
Loading the player...

امام سجاد، اسوه زهد و تقوا و نمونه صبر شکیبایى و مظهر آمیختگى علم و حلم پس ازایفاى وظیفه الهى خود و حفظ ارزشهاى دین و پاسدارى از تشکل شیعى در سخت ترین ادوار سیاسى - اجتماعى - در سال 95 هجرى قمرى به لقاى پروردگار و وصال معبود خویش شتافت .
در تاریخ وفات آن حضرت سال 94،95 و 96 هجرى قمرىگفته شده است ولى پیشینه دارترین و معتبرترین نقل مربوط به سال 95 هجرى قمرى مى باشد.
ااگر نقل مشهور را در سال ولادت و نیز رحلت امام سجاد - علیه السلام - سال 38 هجرى و 95 قمرى - ملاک قرار دهیم ، عمر شریف وى هنگام وفات 57 سال بوده است . دو سال آن مقارن با روزگار خلافت على بن ابى طالب  و ده سال آن در دوران امامت عموى گرامیش - حسن بن على ع و ده سال در روزگار زعامت حسین بن على ع بوده و 34 سال آن به دوران امامت خود آن حضرت اختصاص داشته است .
درباره علت شهادت امام سجاد - علیه السلام - و چگونگى وفات آن پیشواىصالحان ، عمده تاریخنگاران تصریح کرده اند، ولید بن الملک ، ایشان را مسموم ساخته وآن حضرت در نتیجه همان مسمومیت درگذشته است .
بدن مطهر زین العابدین علیه السلام کنار امام حسن مجتبى علیه السلام در قبرستان بقیع مدفون گشت بقیع زمین کوچكي است که بسیارى از بزرگان اسلام را در خود جاى داده است . از آن جمله چهار امام شیعه - امام حسن مجتبى علیه السلام ، امام زین العابدین علیه السلام ، امام محمد باقر علیه السلام و امام جعفرصادق - علیه السلام - میباشد .

ويژه برنامه آيينه آفتاب ويژه شهادت امام زين العابدين توليد و پخش شده است .

آيينه آفتاب برنامه اي است ظبطي و مناسبتي با مخاطب عام - اهداف ارشادي تربيتي و اطلاعاتي آموزشي - موضوع معارف اسلامي و محور دين در صداي مركز يزد توليد و پخش شده است . و هدف برنامه آشنايي بيشتر مردم با زندگي ائمه بزرگوار و نشر و ترويج ارادت به ائمه - افزايش آگاهي و علايق ديني در قالب سخنراني - كارشناسي - سرود - حكايت - مديحه سرايي - مداحي - نوحه - معرفي آثار امام و دعاهاي مختلف و همچنين تقويت رفتارهاي ديني - آموزش و تغيير رفتارهاي منفي مي باشد .

عوامل برنامه :

تهيه كننده : مريم تقي زاده

گوينده : عليرضا سازگاري

كارشناس : حجت الاسلام صداقت كشفي


برنامه آيينه آفتاب روز يكشنبه از ساعت 22:00 بمدت 30 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش شد .