رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

باد كه مي نويسد-نمايش هفته - نمایش محتوای صدا

 

 


صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان باد كه مي نويسد و ويژه هفته دفاع مقدس توليد و پخش شده است . "باد که می نویسد " داستان مشکوک شدن یک سازمان به زنده ماندن سرداری است که همسرش برایش نامه می نویسد در حالیکه شوهر سالها قبل مفقود الاثر شده است. مضمون این نمایش دفاع مقدس است که داستانی زنی را که از طرف شوهرش که شهید شده و برای خودش نامه میفرستد و این باعث مشکلاتی میشود که... زنی پس از بیست سال هنوز درگیر شهادت همسر خود است. چون زنی برای سال‌های طولانی با نوشتن نامه‌هایی از زبان شوهرش برای خود، بیانگر یک موقعیت بکر و تراژیک از یک رابطه عاشقانه و ماندنی است. متاسفانه این نامه‌ها سوءتفاهماتی را موجب می‌شود که برخی می‌پندارند شاید این فرمانده شهید در شهریور 64 موجب لو رفتن یک عملیات با نوشتن این نامه‌ها شده باشد! داستان نمایش، روایت همسر شهیدی است که پس از شهادت شوهرش در جنگ هشت ساله، به دلیل نیاز شدید عاطفی و اینکه هنگامی که برایش نامه می نویسد او را به خود نزدیک احساس می کند، از طرف شوهرش برای خود نامه می نویسد و به آدرس خودش پست می کند. عوامل سپاه و دست اندرکاران مسائل مربوط به جنگ به نامه های مشکوکی که به در خانۀ این زن می رسند شک می کنند و گمان می برند که شوهر او زنده است و احتمال دارد عملیات سال شصت و چهار که لو رفته و حین آن بیشتر افراد لشکر قتل عام شده اند، کار او بوده و پس از آن متواری شده، در شهر یا کشور دیگری ساکن باشد. این است که طی جلساتی متعدد، همسر شهید را برای نوعی بازجویی به دفتر خود می کشانند و ... نمايش هفته با ساختار نمايش و قالب نمايشي - به صورت ضبطي - موضوعات  مختلف  - مخاطب عام و هدف اطلاعاتي آموزشي و تفريحي سرگرمي از صداي مركز يزد پخش مي شود . عوامل برنامه : نويسنده : آرش عباسي تنظيم براي راديو : حميد طلايي هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد اركان - منوچهر هنردان - حميد رضا حاجي محمد زاده - حميد طلايي - فخرالسادات طباطبايي صدابردار : جمال فلاح تهيه كننده و كارگردان : حميد طلايي برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .
Loading the player...

صدا وسیمای مرکز يزد برنامه ای به نام نمایش هفته را با داستانهاي مختلف تهیه و تولید مي کند . نمايش اين هفته با عنوان باد كه مي نويسد و ويژه هفته دفاع مقدس توليد و پخش شده است .


"باد که می نویسد" داستان مشکوک شدن یک سازمان به زنده ماندن سرداری است که همسرش برایش نامه می نویسد در حالیکه شوهر سالها قبل مفقود الاثر شده است.

مضمون این نمایش دفاع مقدس است که داستانی زنی را که از طرف شوهرش که شهید شده و برای خودش نامه میفرستد و این باعث مشکلاتی میشود که...

زنی پس از بیست سال هنوز درگیر شهادت همسر خود است. چون زنی برای سال‌های طولانی با نوشتن نامه‌هایی از زبان شوهرش برای خود، بیانگر یک موقعیت بکر و تراژیک از یک رابطه عاشقانه و ماندنی است. متاسفانه این نامه‌ها سوءتفاهماتی را موجب می‌شود که برخی می‌پندارند شاید این فرمانده شهید در شهریور 64 موجب لو رفتن یک عملیات با نوشتن این نامه‌ها شده باشد!

داستان نمایش، روایت همسر شهیدی است که پس از شهادت شوهرش در جنگ هشت ساله، به دلیل نیاز شدید عاطفی و اینکه هنگامی که برایش نامه می نویسد او را به خود نزدیک احساس می کند، از طرف شوهرش برای خود نامه می نویسد و به آدرس خودش پست می کند. عوامل سپاه و دست اندرکاران مسائل مربوط به جنگ به نامه های مشکوکی که به در خانۀ این زن می رسند شک می کنند و گمان می برند که شوهر او زنده است و احتمال دارد عملیات سال شصت و چهار که لو رفته و حین آن بیشتر افراد لشکر قتل عام شده اند، کار او بوده و پس از آن متواری شده، در شهر یا کشور دیگری ساکن باشد. این است که طی جلساتی متعدد، همسر شهید را برای نوعی بازجویی به دفتر خود می کشانند و ...

نمايش هفته با ساختار نمايش و قالب نمايشي - به صورت ضبطي - موضوعات  مختلف  - مخاطب عام و هدف اطلاعاتي آموزشي و تفريحي سرگرمي از صداي مركز يزد پخش مي شود .

عوامل برنامه :

نويسنده : آرش عباسي

تنظيم براي راديو : حميد طلايي

هنرمندان به ترتيب اجراي نقش : محمد اركان - منوچهر هنردان - حميد رضا حاجي محمد زاده - حميد طلايي - فخرالسادات طباطبايي

صدابردار : جمال فلاح

تهيه كننده و كارگردان : حميد طلايي


برنامه نمايش هفته روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت 20:30 بمدت 30 دقیقه  و تكرار آن جمعه ها از شبکه استانی صدای مرکز يزد  پخش می شود .