جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

باران اشک - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه باران اشک ویژه ماه محرم است که نوحه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه تا 13 ماه محرم به جای برنامه "ترانه بارون"، شنبه تا پنجشنبه رأس ساعت 15:05 به مدت 55 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه باران اشک ویژه ماه محرم است که نوحه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه تا 13 ماه محرم به جای برنامه "ترانه بارون"، شنبه تا پنجشنبه رأس ساعت 15:05 به مدت 55 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور مصیبت بزرگ سید الشهداء علیه السلام است. ماه اندوه و حزن و ماه عزاداری دوستان اهل بیت علیهم السلام. در این ماه و خصوصا در ده روز آغازین آن هر کدام از شیعیان بلکه هر مسلمانی وظیفه دارد تا حزن و اندوه خویش را در عزای فرزند رسول خدا صلی الله علیه وآله ابراز نماید گریستن درعزای امام حسین علیه السلام، سیاه پوشیدن، شرکت در مجالس عزا، برپاکردن مجالس عزا ویا کمکهای مادی ومعنوی در بهتر برگزارشدن این مجالس، راه انداختن دسته جات عزاداری و هر عملی که مصداق اقامه عزا برای سیدالشهداء علیه السلام باشد در تقرب انسان به خدای متعال نقش بسیار مهمی دارد.

نقش رادیو نیز در ایام ماه محرم و عزاداری امام حسین علیه السلام، نقش مهم و بسزایی است.پخش نوحه های پرمحتوا که بیانگر واقعه عاشورا و مصائبی که بر سالار شهیدان و اهل بیت گرامی ایشان رفته است بسیار مهم است.

در برنامه باران اشک، شنوندگان نوحه های درخواستی خود را از طریق تلفن یا پیامک مطرح می کنند و در صورت موجود و مورد تایید بودن نوحه، از برنامه پخش می شود.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده : اکرم السادات موسوی

گوينده :  ظهیرالدین فاریابی

نويسنده : اکرم السادات موسوی

صدابردار : محمد حکیمی