جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

بازگشت - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه بازگشت با موضوع مبارزه با مواد مخدر و دخانيات و با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در جهت کاهش اعتیاد، روزهاي جمعه از ساعت 20:35 به مدت 45 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه بازگشت با موضوع مبارزه با مواد مخدر و دخانيات و با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در جهت کاهش اعتیاد، روزهاي جمعه از ساعت 20:35 به مدت 45 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود.

وسایل ارتباطی جمعی در جامعه نقش بسیار مؤثری در کاهش آسیب اجتماعی از جمله اعتیاد علی الخصوص در بین خانواده ها و نسل جوان می توانند داشته باشند. برنامه های فرهنگی و اجتماعی رسانه های همگانی در کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد نوعی الگوی مرجع افراد و خانواده های آسیب دیده می تواند محسوب شود.

جامعه از طریق مشاهده پیامدهایی که آسیب اجتماعی اعتیاد بر زندگی فردی و جمعی در برنامه های تلویزیونی،رادیویی، سینمائی، مطبوعاتی و یا در قالب مقاله و داستان های اجتماعی به اجرا گذاشته می شود؛ می تواند به افراد آسیب دیده و خانواده های آن ها که گریبانگیر این معضل هستند،آگاهی بخشند؛ براین اساس وسایل ارتباط همگانی نوعی گروه مرجع مثیت در کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد، تلقی میگردند، وسایل ارتباط همگانی نوعی نهاد اجتماعی است،که با تولید پیام های گوناگون فرهنگی و اجتماعی، در جهت ایجاد نظم اجتماعی، پذیرش الگوهای شیوه زندگی رایج در جامعه، همنوایی و سازگاری اجتماعی را بوجود می آورد؛ و جامعه را به بازسازی نظم تشویق و تقویت می کند؛ برنامه های وسایل ارتباط جمعی از بعدکارکردی در جهت بقاء نظم اجتماعی فرهنگ حاکم بر جامعه و جلوگیری از رشد بزهکاری بسیار موثر است؛ از این دیدگاه برنامه های متنوع این ابزارها به صورت خرده نظامی از نظام اجتماعی کل هستند؛که باید در جهت سازگاری با نظم حاکم بر ساختارهای جامعه حرکت نمایند؛و با سایر دستگاه های نظام اجتماعی در جهت انسجام و هماهنگی تعامل متقابل داشته باشند. این وسایل در قالب برنامه های آگاهی بخش و اطلاع رسانی به مردم خصوصاً والدین، نوجوانان و جوانان در جهت کاهش اعتیاد بسیار سودمند است.

در همین راستا، معضل اعتياد كه گريبان گير بسياري از جوانان و خانواده ها شده است دستمايه برنامه بازگشت شده است تا در خصوص بررسي علل و عوامل اعتياد و راه هاي مبارزه با آن و مهم تر از آن، راه هاي پيشگيري و آسيب هاي اجتماعی و فردی ناشی از اعتیاد، با حضور كارشناسان استان مورد تحليل و بررسي قرار گيرد.

در اين برنامه که با هدف افزايش خودباوري فردي و اجتماعي توليد شده است فردی که معتاد بوده و بهبود یافته است ماجرای زندگی خود را شرح می دهد و سپس یک نمایش بازسازی شده از زندگی آن شخص پخش می شود.در نهایت کارشناس برنامه نیز درباره موضوع اعتیاد و آسیب های ناشی از آن راهکارهایی برای بهبود فرد معتاد صحبت می کند.

تاریخ تولید: 1394

تهيه كننده  : محمدرضا اطمینان

گزارشگر : محمدرضا اطمینان

گوينده : مسعود خاکی

نويسنده : محمدرضا اطمینان

صدابردار: احمد صدیقیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام و تسکر از برنامه خوبتان.ماجرای زندگی واقعی... پروین رضایی ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ ۱۴:۰۴

پروین رضایی
سلام و تسکر از برنامه خوبتان.ماجرای زندگی واقعی بسایر جالب و اموزنده هست.تشکر از شما
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ ۱۴:۰۴