جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

باغ ترمه - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه باغ ترمه، با موضوع خانواده و با هدف ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 06:40 به مدت 15 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

تهيه كننده : نعیمه توکلی

گوينده :  علیرضا سازگاری

نويسنده : راحله کمال زاده

صدابردار : محمد حکیمی – اسماعیل ابراهیمی – احمد صدیقی – علیرضا احمدی

 

برنامه باغ ترمه، با موضوع خانواده و با هدف ارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی روزهای شنبه تا چهارشنبه رأس ساعت 06:40 به مدت 15 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

سبک زندگی ایرانی اسلامی در ساحت های فردی، خانوادگی و اجتماعی در آحاد جامعه از ضرورت های کلیدی تمدن سازی اسلامی محسوب می شود .

«سبک زندگی» الگوی نسبتاً ثابت زندگی روزمرة سازمان یافته در چارچوب داشتن موقعیت زندگی و منابع قابل دسترسی است.در جامعه‏شناسی «سبک زندگی»، همانا آفرینش و خلق هنرمندانه یک راه و روش خاص با توجه به امکانات در دسترس و پایگاه اقتصادی ـ اجتماعی و همچنین محدودیت‏های فردی و اجتماعی تعریف شده است و هنر فرد در کشف و انتخاب مناسب ‏ترین و خردمندانه ترین راه برای پاسخ به توقعات و تحقق اهداف است . بنابراین در گزینش سبک زندگی، هنر و خرد توأمان نقش می یابند . از آنجا که هر کنشگری برای پاسخ به نیازها و بیان خود، به کمک امکانات، راه‏ ها و روش‏ های موجود از اشیاء به شیوه خاصی استفاده می‏ کند، نوع، طرز رفتار و ترجیحات و جهت‌گیری ‌های خاصی را در زندگی دارد، بنابراین سبک او با شخصیتش ارتباط می ‏یابد.

هدف اصلی برنامه باغ ترمه ، ارائه مدل ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی در قالب گفتگو با کارشناسان مجرب و آگاه در حوزه خانواده است .

در این برنامه سعی می شود به موضوعات مختلف سبک زندگی از جمله تقویت آداب و مهارت زندگی، اصلاح الگوی مصرف، احترام به سالمندان، افزایش جمعیت و ... پرداخته شود.

بخش های برنامه باغ ترمه به شرح زیر است :

مجال عشق : گفتگو با کارشناس درباره موضوع برنامه

کارشناس ورزش : هر روز یک حرکت ورزشی را آموزش می دهد .

 

سال تولید: 1397