رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

با ذاكرين (ويژه محرم) - نمایش محتوای صدا

 

 


  با ذاکرین ويژه ايام محرم هرروز از اول محرم ساعت 17:30 به مدت 25 دقيقه از صدا ی مرکز یزد پخش می شود . ایام محرم فرصت مناسبی است تا ذاکرین راه ، روش و هدف امام حسین (ع) را تشریح کنند.   با حلول ماه محرّم، ماه حماسه و شجاعت و فداکارى آغاز شد ؛ ماهى که خون بر شمشیر پیروز شد ، ماهى که قدرت حق، باطل را تا ابد محکوم و داغ باطل بر جبهه ستمکاران و حکومتهاى شیطانى زد ، ماهى که به نسلها در طول تاریخ، راه پیروزى بر سر نیزه را آموخت ، ماهى که شکست ابرقدرتها را در مقابل کلمه حق به ثبت رساند ، ماهى که امام مسلمین ، راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را به ما آموخت ، راهى که باید مشت گره کرده آزادیخواهان و استقلال طلبان و حق گویان بر تانکها و مسلسلها و جنود ابلیس غلبه کند و کلمه حق ، باطل را محو نماید .   امام مسلمین به ما آموخت که در حالى که ستمگر زمان بر مسلمین حکومت جائرانه مي ‏کند، در مقابل او اگر چه قواى شما ناهماهنگ باشد بپاخیزید و اگر کیان اسلام را در خطر دیدید، فداکارى کنید و خون نثار نمایید…   برنامه با ذاكرين ويژه ايام محرم گفتگویی است با مداحان و پیر غلامان ابا عبدالله الحسین (ع) و معرفی مداحان و ذاکران استان یزد می باشد . در این برنامه تعدادی از آثار مداحی این ذاکرین نیز پخش می شود. در هر برنامه با دعوت از يكي از مداحان به زندگينامه و فعاليتهاي آنان پرداخته مي شود و از آثار آنان استفاده مي شود . مجالس عزاداری برای این است که دلهای ما با حسین بن علی ، علیه السلام ، و اهداف آن بزرگوار نزدیک و آشنا شود . از همان روزی که موضوع ذکر مصیبت حسین بن علی ، علیه السلام ، مطرح شد ، چشمه ی جوشانی از فیض و معنویت ، در اذهان معتقدین و محبین اهل بیت ، علیهم السلام ، جاری گشت . این چشمه ی جوشان ، تا امروزهمچنان ادامه و جریان داشته است ، بعد از این هم خواهد داشت ، و بهانه ی آن هم ، یادآوری خاطره ی عاشوراست . عوامل برنامه : تهيه كننده : سيد عباس هاشمي پور گوينده : حميد رضا اميري صدابردار : صدابرداران توليد      
با ذاكرين (ويژه محرم)

 

با ذاکرین ويژه ايام محرم هرروز از اول محرم ساعت 17:30 به مدت 25 دقيقه از صدا ی مرکز یزد پخش می شود . ایام محرم فرصت مناسبی است تا ذاکرین راه ، روش و هدف امام حسین (ع) را تشریح کنند.


 

با حلول ماه محرّم، ماه حماسه و شجاعت و فداکارى آغاز شد ؛ ماهى که خون بر شمشیر پیروز شد ، ماهى که قدرت حق، باطل را تا ابد محکوم و داغ باطل بر جبهه ستمکاران و حکومتهاى شیطانى زد ، ماهى که به نسلها در طول تاریخ، راه پیروزى بر سر نیزه را آموخت ، ماهى که شکست ابرقدرتها را در مقابل کلمه حق به ثبت رساند ، ماهى که امام مسلمین ، راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را به ما آموخت ، راهى که باید مشت گره کرده آزادیخواهان و استقلال طلبان و حق گویان بر تانکها و مسلسلها و جنود ابلیس غلبه کند و کلمه حق ، باطل را محو نماید .

 

امام مسلمین به ما آموخت که در حالى که ستمگر زمان بر مسلمین حکومت جائرانه مي ‏کند، در مقابل او اگر چه قواى شما ناهماهنگ باشد بپاخیزید و اگر کیان اسلام را در خطر دیدید، فداکارى کنید و خون نثار نمایید…

 

برنامه با ذاكرين ويژه ايام محرم گفتگویی است با مداحان و پیر غلامان ابا عبدالله الحسین (ع) و معرفی مداحان و ذاکران استان یزد می باشد . در این برنامه تعدادی از آثار مداحی این ذاکرین نیز پخش می شود. در هر برنامه با دعوت از يكي از مداحان به زندگينامه و فعاليتهاي آنان پرداخته مي شود و از آثار آنان استفاده مي شود .


مجالس عزاداری برای این است که دلهای ما با حسین بن علی ، علیه السلام ، و اهداف آن بزرگوار نزدیک و آشنا شود . از همان روزی که موضوع ذکر مصیبت حسین بن علی ، علیه السلام ، مطرح شد ، چشمه ی جوشانی از فیض و معنویت ، در اذهان معتقدین و محبین اهل بیت ، علیهم السلام ، جاری گشت . این چشمه ی جوشان ، تا امروزهمچنان ادامه و جریان داشته است ، بعد از این هم خواهد داشت ، و بهانه ی آن هم ، یادآوری خاطره ی عاشوراست .


عوامل برنامه :

تهيه كننده : سيد عباس هاشمي پور

گوينده : حميد رضا اميري

صدابردار : صدابرداران توليد