رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

برنامه ریزی برای خانه دار شدن طبقه متوسط جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز یزد،


معاون عمرانی استاندار: تلاش خواهیم کرد تا از طریق سازمان ملی زمین و مسکن، زمین مورد نیاز شهرستان‌ها را تامین کنیم و برنامه خوبی هم برای ساخت و ساز مسکن داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز یزد،

 صادقیان در گفتگو با خبر ۲۰ با اشاره به تاکید استاندار بر تشکیل مداوم شورای مسکن در استان، افزود: نشستی در همین خصوص در هفته جاری با حضور معاون وزیر راه شهرسازی در استان برگزار می‌شود.برنامه های استان برای کنترل قیمت اجاره بها و مسکن
وی با اشاره به اینکه عمده هزینه مسکن زمین است افزود: در این نشست تلاش خواهیم کرد تا از طریق سازمان ملی زمین ومسکن زمین مورد نیاز شهرستان‌ها راتامین کنیم وبرنامه خوبی هم برای ساخت وساز مسکن داشته باشیم واز این طریق قیمت مسکن را در استان کاهش دهیم.
معاون عمرانی استاندار  گفت: دولت در چند سال اخیر بعد از مسکن مهر دیگر نتوانسته است ، برنامه‌ای برای تامین مسکن برای افراد واجد شرایط (طبقه متوسط به سمت پایین) داشته باشد.
صادقیان افزود: موضوع دیگری که مطرح است از سال ۸۵ تا ۹۵ افزایش تعداد مستاجران را از ۱۰ در صد تا ۲۵ درصد داشته ایم.
وی گفت: موضوع مهم دیگر هزینه ساخت وساز است که افزایش بی سابقه‌ای داشته وموجب افرایش اجاره بها شده است.
مشاوران املاک در استان یزد نیز افزایش اجاره بهای منازل را بین ۲۰ تا ۷۰ درصد عنوان کرده اند و دلایل این افزایش را افزایش بی سابقه نرخ تورم، نبود متولی قیمت گذاری برای اجاره منازل، افزایش قیمت مسکن، وجود دلال‌های خرید مسکن می‌دانند.