جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برگا - نمایش محتوای صدا

 

 


با توجه به رسالت رسانه در امر فرهنگ سازی، همکاران ما دررادیو یزد سعي كرده اند تا با تولید برنامه ای با موضوع محوری صرفه جویی در مصرف آب باعنوان "برگا" به بررسی مسأله آب دراستان یزد بپردازند. این برنامه روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه ساعت 16:15 از رادیو یزد پخش می شود .

 

تهیه کننده: ابراهیم مزیدی

گوینده : مسعود خاکی

نویسنده: ابراهیم مزیدی

گزارارشگر : محمدرضا اطمینان

برگا

رفتار امروز جامعه ایرانی با موضوع آب همانند رفتار بیماری است که علی‌رغم آگاهی نسبی از بیماری مهلکی که بدان مبتلاست، در جهت درمان آن نمی‌کوشد و نتیجه مرگبار این رفتار غیرمعقول، ناگفته پیداست! این پدیده نامبارک، زمینه‌های لازم برای شکل‌گیری اجماع افکار و افراد و بسیج ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بزرگ اجتماعی در جهت مواجهه با این بحران فراگیر را از بین می برد چرا که مقابله مؤثر با مشکلی با این عمق و ابعاد، تنها و تنها زمانی ممکن و مقدور خواهد بود که فرد فرد جامعه ، جدی بودن بحران آب را باور داشته و آب را مسأله خود دانسته و بداند که باید از خود شروع کرده و در شعاع تأثیرگزاری خود در مقابله با این معضل عمومی بکوشد. يكي ديگر از دلایلی كه شايد به اين مسئله بيشتر دامن زده است،  ناآگاهي عمومي از شدت اين بحران و به وي‍ژه در بين عامه مردم بي اطلاعي از روش‎‎هاي مديريت در صرفه جويي مصرف آب می باشد لذا  با توجه به رسالت رسانه در امر فرهنگ سازی، همکاران ما دررادیو یزد  سعي كرده اند  تا با تولید برنامه ای  با موضوع محوری صرفه جویی در مصرف آب باعنوان  "برگا" به بررسی مسأله آب دراستان یزد بپردازند. این برنامه روزهای شنبه دوشنبه چهارشنبه ساعت 16:15 از رادیو یزد پخش می شود .بخشهای مختلف این برنامه عبارتند از :

سؤال از ما پاسخ از شما : دراین بخش سؤالی با موضوع آب (بیشتر درباره مصرف آب در صنعت کشاورزی) مطرح می شود و مخاطب از طریق تلفن یا پیامک پاسخ می دهد .

دنیای پَسَکی : در این بخش در قالب مونولوگ (در نقش آب از عمق 90 متری) با نگاه انتقادی به مصرف آب، به ویژه در صنایع پر آب خواه و کشاورزی و پیامدهای آن، با مخاطبان صحبت می شود .

خبر :در این بخش اخبار مربوط به آب در استان ارائه می شود .

باور بفرمایید : دراین بخش پیام هایی از زبان یک کودک، خطاب به نسل فعلی درباره الزام صرفه جویی در مصرف آب ارائه می شود .

در این موارد اکیداً ممنوع : دراین بخش در باب صرفه جویی در مصرف آب ، جلوگیری از هدر رفت آب و ... خطاب به مردم و مسئولین توصیه هایی بیان می شود .

سفارشات اکید امروز : در هر برنامه یک نکته درباره چگونگی مصرف آب ارائه می شود .

جدی بگیرید : دراین بخش مواردی درباره کمبود آب و پیامدهای آن بیان می شود .

                گزارش :دراین بخش  گزارشهایی درباره صرفه جویی در مصرف آب و ... پخش می شود.

راههای ارتباطی برنامه عبارت است از شماره پیامک : 30001035    و  تلفن:  38221035

سال تولید: 1398