حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۸

بفرمائید روضه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بفرمائید روضه

تهیه کننده : محمدحسین ملک زاده

کارگردان : ابوالفضل دهقانیزاده

دستیار تهیه : مجید دهقان نیزی

تصویر بردار: علی ثابت - محمد دهقانی - محمد رضا کشفی - علیرضا دهقان

صدابردار : طاهر پیشوایی

دستیار صدا و تصویر : حامد زیبا کلام - رضا حمیدنژاد

تولید سیمای شبکه یزد برنامه بفرمائید روضه را  ویژه دهه اول محرم تهیه وتولید می نماید .

ماه محرم کتابی است بسیار گرانبها، روز و شب هایش، ساعت ها و لحظه هایش، صفحاتی است از درس معرفت الله و انسانیت و شرافت و عزت و آزادگی، آری، هم چگونه زیستن را به انسان می آموزد و هم چگونه مردن را. حسین (ع)، این گنجینه پر بها با گفتن «هیهات منا الذله» به همه نسل ها و عصرها و به همه زمان ها و زمین ها، پیام داد که هان، ای فرزندان آدم و ای حق طلبان و عدالت خواهان جهان! به پاخیزید و در برابر حکومت های شیطانی و زورگویان و ستمگران سر تسلیم فرود نیاوردید... .ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و الهام بخش مبارزه با ستمگران است و در انتقال پیام جهانی امام حسین (ع)، نقش اساسی دارد.

یکی از شیوه هایی که امامان (ع) برای زنده نگه داشتن نهضت حسینی به کار گرفته اند، برپایی مجالس سوگواری، گریستن و گریاندن برای مصیبت های جانسوز کربلا و یادآوری آن حادثه در زمان های مناسب است.

سوگواری عامل وحدت و رمز موفقیت برای ملت ها در طول تاریخ بوده است.

سیمای شبکه یزد در این راستا برنامه بفرمائید روضه را تهیه و تولید می نماید . سخنرانی ، مقتل خوانی پیرغلامان و مداحی ذاکرین اهل بیت از آیتمهای این برنامه می باشد . 

این برنامه هر روز صبح راس ساعت 8:00 به مدت 60 دقیقه در استودیوی سیما تهیه و بصورت زنده همزمان با شبکه شما به روی آنتن می رود.

سال تولید: 1397