رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بهارانه ويژه برنامه عيد نوروز - نمایش محتوای صدا

 

 


بهارانه ، ويژه برنامه عيد نوروز است كه با ساختار تركيبي نمايشي در ايام عيد نوروز از صداي مركز يزد پخش مي شود . اين برنامه به مدت 180 دقيقه از ساعت 9 صبح مهمان شنوندگان يزدي و مهمانان عزيز استان يزد است .   نوروز ، اين عيد باستاني از نفس هاي معتدل بهار مي تراود و در سفره گلدار هفت سین دمیده می ‏شود ؛ سفره ‏ای که در آن ماهی قرمزی ، تکرار تازه زندگی را میان تنگ کوچکی از آب گوشزد می‏ کند .   نوروز برابر با یکم فروردین ماه (روزشمار خورشیدی) ، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ايران باستان می‌باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ايران نوروز را جشن می‌گیرند. امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است.   ايجاد فضاي مفرح و شاد - پرداختن به شعار سال - اطلاع رساني از وضعيت آب و هوا - وضعيت جاده ها - تغذيه مناسب در سفر - معرفي اماكن سياحتي و زيارتي - سخنان رهبري و ... از جمله مواردي است كه برنامه بهارانه در ايام تعطيلات نوروزي در صبح هاي اين ايام به آن مي پردازد . اين برنامه با پخش قطعات نمايشي و با هدف افزايش ادب كلامي و رفتاري - قناعت و ساده زيستي و آموزش رفع مشكلات ديگران به وسيله نمايش و ...توليد شده است . عوامل برنامه : تهيه كنندگان : آقايان : طلايي - اميري - اقتصادي و خانمها : دانايي - موسوي - دهقاني زاده گويندگان : آقاي مرشدي و خانمها : دهقان پور - شريفي و زارع گزارشگران : آقايان اقتصادي و آقايي - خانم دهقاني زاده نويسندگان : خانمها هوشمند و دهقاني زاده صدابردار : صدابرداران توليد و پخش
بهارانه ويژه برنامه عيد نوروز


بهارانه ، ويژه برنامه عيد نوروز است كه با ساختار تركيبي نمايشي در ايام عيد نوروز از صداي مركز يزد پخش مي شود . اين برنامه به مدت 180 دقيقه از ساعت 9 صبح مهمان شنوندگان يزدي و مهمانان عزيز استان يزد است .


 

نوروز ، اين عيد باستاني از نفس هاي معتدل بهار مي تراود و در سفره گلدار هفت سین دمیده می ‏شود ؛ سفره ‏ای که در آن ماهی قرمزی ، تکرار تازه زندگی را میان تنگ کوچکی از آب گوشزد می‏ کند .

 

نوروز برابر با یکم فروردین ماه (روزشمار خورشیدی) ، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ايران باستان می‌باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ايران نوروز را جشن می‌گیرند. امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است.

 

ايجاد فضاي مفرح و شاد - پرداختن به شعار سال - اطلاع رساني از وضعيت آب و هوا - وضعيت جاده ها - تغذيه مناسب در سفر - معرفي اماكن سياحتي و زيارتي - سخنان رهبري و ... از جمله مواردي است كه برنامه بهارانه در ايام تعطيلات نوروزي در صبح هاي اين ايام به آن مي پردازد . اين برنامه با پخش قطعات نمايشي و با هدف افزايش ادب كلامي و رفتاري - قناعت و ساده زيستي و آموزش رفع مشكلات ديگران به وسيله نمايش و ...توليد شده است .


عوامل برنامه :

تهيه كنندگان : آقايان : طلايي - اميري - اقتصادي و خانمها : دانايي - موسوي - دهقاني زاده

گويندگان : آقاي مرشدي و خانمها : دهقان پور - شريفي و زارع

گزارشگران : آقايان اقتصادي و آقايي - خانم دهقاني زاده

نويسندگان : خانمها هوشمند و دهقاني زاده

صدابردار : صدابرداران توليد و پخش