جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بهاریه (ویژه شبهای نوروز) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بهاریه (ویژه شبهای نوروز)

تهیه کننده : محمد رضا طایفی

کارگردان:  ابوالفضل ترابی

مجری : سامان ارس خان - محمد صادق خواجه ای

تصویر:  حمید محمدی

صدا : طاهر پیشوایی

دستیار تهیه : حامد ژیانپور

دستیار تصویر : محمد یزدان پناه

تولید سیمای شبکه تابان با شروع فصل دل انگيز بهار ویژه برنامه جنگ شبانگاهي نوروز با عنوان بهاریه را بصورت زنده در شهر یزد و 10 شهرستان استان  به روی آنتن می برد .

بهاریه  با معرفي هنرمندان استاني و كشوري ، معرفي جاذبه هاي توريستي و گردشگري ، معرفي آداب و رسوم يزد و ... سعي دارد در ارتباطي بسيار صميمانه با مخاطبين خود و بخصوص ميهمانان نوروزي همنشين شود .
رسانه ها می توانند نقش موثری برای آشکارکردن تاریخ و فلسفه تمامی سنت ها از جمله نوروز داشته و شرایط مساعدی را برای استحکام ارتباط افراد با این آداب و ریشه ها فراهم سازند و همراه با معرفی تاریخ و فلسفه آئین های نوروزی که برخاسته از شرایط تاریخی فرهنگ و تمدن دیرین ما می باشند الگوهایی ارائه دهند که در شرایط موجود و در زمان حاضر بتواند پاسخگوی نیاز جوانان باشد. با برقراری ارتباط عمیق با ریشه و اساس این سنت ها می توان شکل اصیل تری از آئین های نوروزی را احیا و از معضلات حاصل از برهم خوردن آئین ها جلوگیری کرد .

در این راستا برنامه بهاریه  با بخشهاي مختلفي مانند: مهمان ویژه ، حضورچهره های سرشناس استان ، دست ودل ، خواننده ، شهر من ، ماجراهای نوروزی صفتر و عید دیدنی  با حضور مردم شهرستانهای مختلف و میهمانان نوروزی شهرستانها تهیه و اجرا می شود ، آواهای سنتی يزد، بناهای تاريخی، صنايع دستی ، شيرينی پزی ، خوراك های محلی و سوغات آن از دیگر آیتمهای برنامه می باشد.

بهاریه هر شب در ایام نوروز از ساعت  20:30 به مدت 90 دقیقه بصورت زنده توليد و پخش مي شود .

سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام .برنامه امسال خوب بود ولی بهتر بود... علی عزیزی ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۴:۰۵

علی عزیزی
با سلام .برنامه امسال خوب بود ولی بهتر بود مهمانهای جذاب تری از تهران دعوت میشد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ ۱۴:۰۵