رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

بهروزي با بهزيستي - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بهروزي با بهزيستي

Loading the player...

«سازمان بهزیستی، عبارت است از مجموعه ‏ای هماهنگ از برنامه‏ ها و فعالیت‏هایی که زیر نظارت یا کمک دولت، برای بهبود زندگی افراد و گروه‏های آسیب‏ پذیر جامعه، انجام می‏شود».

به طور کلّی، پنج گروه از افراد جامعه، نیازمند محسوب شده و در برنامه ریزی‏ های سازمان بهزیستی کشور، مورد توجه قرار می‏گیرند. این گروه‏ها عبارت اند از: کودکان، زنان، سالخوردگان، بزهکاران و معلولان. سازمان بهزیستی، برای کمک به حداقل هزینه زندگی افراد و خانواده‏ های نیازمند و بی‏ سرپرست، و ایجاد زمینه‏ های مناسب برای خودکفایی آنان برنامه ریزی‏ های وسیعی صورت می‏دهد. در شرایط کنونی، سازمان بهزیستی کشور، به عنوان یک واحد بزرگ اجتماعی، با بیش از بیست سال ارایه خدمات، با حجم قابل توجهی از معلولان و اقشار آسیب‏ پذیر جامعه رو به روست که پاسخگویی به نیازهای مختلف این عزیزان، دستگاه مذکور را ـ که مسؤولیت سنگینی در راه ارایه خدمات بهزیستی به محرومان و معلولان جامعه به دوش گرفته است ـ در شرایطی بسیار حسّاس قرار داده است. از این رو، سازمان بهزیستی، برنامه‏ های اصلی خود را، در این راستا به سه قسمت خدمات اجتماعی (حمایت خانواده)؛ توان‏بخشی؛ و خدمات بازپروری و کارآموزیِ اجتماعی تقسیم کرده است.

از جمله وظايف و اهداف اين سازمان ، تامين و عرضه خدمات حمايتي براي كليه گروههاي سني و خانواده ها و افراد نيازمند از طريق ايجاد و تعميم واحدهاي مناسب در قالب شبكه هاي بهزيستي كشور و بر اساس نيازهاي محلي- تامين و عرضه خدمات مربوط به معلولين جسمي ، ذهني، رواني و اجتماعي قابل توانبخشي و غير قابل توانبخشي از طريق نگهداري و مراقبت از آنان در واحدهاي مناسب در سطح ارگانهاي مركزي و استاني سازمان- بررسي مناطق و ارزيابي واحدهاي حمايتي و توانبخشي شبكه هاي كشور به منظور بسط و گسترش كمي و كيفي خدمات مربوط با توجه به شرايط محيط و نيازهاي عيني هر منطقه- ارايه آموزشهاي لازم به منظور آماده ساختن نيروي انساني واحدهاي تابعه ذيربط جهت تقبل و انجام خدمات بهزيستي- تامين و عرضه خدمات حمايتي و توانبخشي لازم به معلولين انقلاب و جنگ و خانواده آنان و .... مي باشد .

توليد سيماي مركز يزد برنامه بهروزي را با مشاركت روابط عمومي سازمان بهزيستي استان تهيه و توليد مي نمايد ، اين برنامه با موضوع اجتماعي و هدف اطلاعاتي آموزشي سعي دارد فعاليتها و خدمات سازمان بهزيستي را براي افزايش آگاهي مخاطبان خود ارائه نمايد.

برنامه بهروزي به مدت 17 دقيقه بصورت ضبطي با ساختارتركيبي توليد مي شود كه با آيتمهاي كارشناسي ، گزارش ، مصاحبه ، نريشن و ..... به اهم فعاليتها و مباحث مربوط به اين سازمان مي پردازد .

گالري تصاوير :


 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1