رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

به سوي حرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

به سوي حرم

Loading the player...

سيماي شبكه تابان انيميشن « به سوي حرم  » را دريك قسمت 10 دقيقه اي در سال 1390 تهيه و توليد نموده است .

انيميشن « به سوي حرم » (كوه فيروزه ) بر اساس آموزه هاي معارفي خداوند است كه وجود مبارك چهارده معصوم عليهم السلام را روح عالم هستي معرفي مي كند ومتذكر مي شود مادامي كه  انوار آنان بر جهان تجلي دارد، جهان پايدار است؛ فيض ربوي به عالم موجودات جريان مي يابد و نعمت ها به دست آنان سرازير و همه هم و غم ها ، سختي ها و مشكلات با توسل به هر يك از آنان و شفاعتشان برطرف مي شود از آنجاكه  هريك از معصومان عليه السلام مظهر اسم خاص از اسماء حسناي الهي و اسم اعظم هستند  . لذا براي رهايي از هرگونه  گرفتاري به ويژه صحت و سلامتي بايد به آنان توسل جست و سلطان سرير ارتضي امام علي بن موسي الرضا شاه خراسان كه مرقد شريفش در مشهد مقدس جاي گرفته است و هر روز زائران بسياري را از اقصي نقاط ايران و جهان به سمت و سوي خود گسيل مي دارد در زمره اين امامان است .

برنامه انيميشن « به سوي حرم » كه با موضوع زيارت حرم رضوي توليدشده است داستان زائريني را روايت مي كند كه در مسير تردد به سمت خراسان رضوي در دامنه كوهي براي استراحت توقف مي كنند و از نگاه دوربين كوه را در قالب دلداده اي مي بينيم كه در حسرت زيارت حرم رضوي اشك مي ريزد و با ديدن زوار امام رضا (ع) شور و شوق او فزوني مي يابد . در نهايت از فرط حسرت ديدار روي معشوق با درخشش نوري فرو مي ريزد و سنگريزه هاي آن در قالب نگين هاي فيروزه اي انگشتري بر دستان زائران حرمش مي درخشد. نام اين برنامه در ابتدا «كوه فيروزه » بود كه متعاقبابه « به سوي حرم » تغيير يافت .

عوامل اين برنامه عبارتند از:

تهيه كننده و كارگردان : محمد حسن باقري – انيماتور : خانم فرنگيس گودرزي – نويسنده : سيد محمد جواد صداقت كشفي  - مدل ساز : داوود حاجي افضلي – مدير دوبلاژ: مهدي بقائيان – تدوينگر : سعيد زارعيان

 

گالري تصاوير :


 

 نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1