رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

بیراهه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بیراهه

تهیه کننده : محمود فتوحی 

کارگردان : ابوالفضل دهقانیزاده 

صدابردار : اکبر فتوحی

تصویر بردار: فرهاد چراغی - محمد دهقانی - حامد مزارعی 

مجری : خانم زهرا دیوسالار مهاجر 

تدوین : ابوالفضل دهقانیزاده 

 

تولید سیمای شبکه تابان برنامه بیراهه را با موضوع مبارزه با مواد مخدر تهیه وتولید می نماید . این برنامه که با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهیه می شود سعی دارد به اعتیاد و آثار جسمی و روحی این بلای خانمانسوزاز نظر فردی و اجتماعی بپردازد و راههای پیشگیری و درمان آن را ارائه دهد. 

اعتیاد نوعی بیماری مغزی مزمن، پیشرونده و عود کننده است که باعث می‌شود با وجود پی آمدهای ناگوار مصرف مواد، فرد معتاد باز هم برای به دست آوردن یا مصرف مواد مخدر خود را به هر دری بزند. اعتیاد از آن جهت بیماری محسوب می‌شود که مصرف مواد مخدر، ساختار مغز و نحوه فعالیت آن را تغییر می‌دهد. تغییراتی که بر اثر مصرف مواد مخدر در مغز انسان به وجود می‌آید ممکن است پایدار و بلند مدت باشد و به ایجاد رفتارهایی زیانبار در کسانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند منجر شود. اعتیاد کاملاً شبیه به سایر بیماری‌های مزمن همچون بیماری قلبی یا دیابت است. چراکه در هر دوی این بیماری ها فعالیت عادی و سالم یکی از اندام‌های بدن مختل شده و پیامدهای زیانباری به همراه می‌آورد. باید توجه داشت که این بیماری‌ها قابل پیشگیری و قابل درمان هستند، ولی چنانچه اقدامی هر چه سریع تر در مورد آنها صورت نگیرد تا پایان عمر ادامه پیدا خواهند کرد.

برای رسید ن به این اهداف ویژه برنامه بیراهه در روزهای دوشنبه و جهارشنبه هر هفته بعد از خبر 20 با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر به روی آنتن می رود . 

سال تولید: 1396


نمایش نظرسنجی

بینندگان گرامی عملکرد صدا وسیمای مرکز یزد را در پوشش دهی برنامه های ماه محرم و پخش مراسم های عزاداری شهرستانها و استان یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟لطفا نظرات خودراتا پایان ماه مهر اعلام بفرمایید.
% آرا
0% 0 a. بسیار خوب
100% 1 b. خوب
0% 0 c. متوسط
0% 0 d. ضعیف
0% 0 e. بسیار ضعیف

کل آرا: 1