رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بیراهه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بیراهه

تهیه کننده : اسماعیل ثقفی

کارگردان : ابوالفضل دهقانیزاده 

صدابردار : اکبر فتوحی

تصویر بردار: فرهاد چراغی - محمد دهقانی - حامد مزارعی 

مجری : خانم زهرا دیوسالار مهاجر 

تدوین : حمیده قنبران

 

تولید سیمای شبکه یزد برنامه بیراهه را با موضوع مبارزه با مواد مخدر تهیه وتولید می نماید . این برنامه که با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهیه می شود سعی دارد به اعتیاد و آثار جسمی و روحی این بلای خانمانسوز از نظر فردی و اجتماعی بپردازد و راههای پیشگیری و درمان آن را ارائه دهد. 

اعتیاد نوعی بیماری مغزی مزمن، پیشرونده و عود کننده است که باعث می‌شود با وجود پیامدهای ناگوار مصرف مواد، فرد معتاد باز هم برای به دست آوردن یا مصرف مواد مخدر خود را به هر دری بزند. اعتیاد از آن جهت بیماری محسوب می‌شود که مصرف مواد مخدر، ساختار مغز و نحوه فعالیت آن را تغییر می‌دهد. تغییراتی که بر اثر مصرف مواد مخدر در مغز انسان به وجود می‌آید ممکن است پایدار و بلند مدت باشد و به ایجاد رفتارهایی زیانبار در کسانی که مواد مخدر مصرف می‌کنند منجر شود. اعتیاد کاملاً شبیه به سایر بیماری‌های مزمن همچون بیماری قلبی یا دیابت است. چراکه در هر دوی این بیماری ها فعالیت عادی و سالم یکی از اندام‌های بدن مختل شده و پیامدهای زیانباری به همراه می‌آورد. باید توجه داشت که این بیماری‌ها قابل پیشگیری و قابل درمان هستند، ولی چنانچه اقدامی هر چه سریع تر در مورد آنها صورت نگیرد تا پایان عمر ادامه پیدا خواهند کرد.

برای رسیدن به این اهداف ویژه برنامه بیراهه در روزهای شنبه ،دوشنبه  هر هفته در ساعت 22:20 به مدت 20 دقیقه با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر به روی آنتن می رود .

سال تولید: 1397