رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

تاريخ اسلام - نمایش محتوای صدا

 

 


  برنامه تاريخ اسلام با ساختار پيامي و موضوع تاريخي روزهاي شنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود .   تاریخ اسلام برای ما ایرانیان جزئی از تاریخ کشورمان به حساب می آید،تاریخ، مجموعه اطلاعاتی است از گذشته ملت ها و آن چه در طول زمان دیده اند ـ پیروزی یا شکست، پیشرفت یا عقب ماندگی، خوشبختی و یا نکبت ـ نه بر سبیل قصه و داستان سرائی آمیخته به افسانه، بلکه بر اساس آن چه رخ داده است، نه بخاطر سرگرمی، بلکه جهت بهره گیری و چاره جوئی از بررسی آن حادثه ها برای حوادثی همانند و گریز از تکرار اشتباه. زندگانی هر ملت را در هر مقطع از زمان نمی توان از زندگانی مردم گذشته و مردم آینده آن جدا کرد . این جا است که ضرورت آشنایی با تاریخ ملتها ـ به طور عموم ـ و یا لااقل تاریخ ملت خود روشن می شود. در اين برنامه به سلسله مباحث تاريخ اسلام با حضور كارشناس ، همچنين به افزايش آگاهي بخشي در خصوص ابعاد سياسي زندگي ائمه اطهار پرداخته مي شود .     عوامل برنامه تاريخ اسلام : تهيه كننده : آقاي صديقي كارشناس : حجت الاسلام دكتر فهيم نيا    
تاريخ اسلام

 

برنامه تاريخ اسلام با ساختار پيامي و موضوع تاريخي روزهاي شنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 10 دقيقه از صداي مركز يزد پخش مي شود .


 

تاریخ اسلام برای ما ایرانیان جزئی از تاریخ کشورمان به حساب می آید،تاریخ، مجموعه اطلاعاتی است از گذشته ملت ها و آن چه در طول زمان دیده اند ـ پیروزی یا شکست، پیشرفت یا عقب ماندگی، خوشبختی و یا نکبت ـ نه بر سبیل قصه و داستان سرائی آمیخته به افسانه، بلکه بر اساس آن چه رخ داده است، نه بخاطر سرگرمی، بلکه جهت بهره گیری و چاره جوئی از بررسی آن حادثه ها برای حوادثی همانند و گریز از تکرار اشتباه.


زندگانی هر ملت را در هر مقطع از زمان نمی توان از زندگانی مردم گذشته و مردم آینده آن جدا کرد . این جا است که ضرورت آشنایی با تاریخ ملتها ـ به طور عموم ـ و یا لااقل تاریخ ملت خود روشن می شود. در اين برنامه به سلسله مباحث تاريخ اسلام با حضور كارشناس ، همچنين به افزايش آگاهي بخشي در خصوص ابعاد سياسي زندگي ائمه اطهار پرداخته مي شود .  

 

عوامل برنامه تاريخ اسلام :

تهيه كننده : آقاي صديقي

كارشناس : حجت الاسلام دكتر فهيم نيا