رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

تب و تاب - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه تب و تاب یک مسابقه رادیویی است که روزهای جمعه رأس ساعت 17:30 به مدت 30 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود . مسابقه با حضور شرکت کنندگان در استودیو و طرح سوال در زمینه اطلاعات عمومی برگزار می شود .

تهيه كننده : مریم تقی زاده

گوینده : مژگان دستجردی

نویسندگان : مژگان دستجردی ، راحله کمال زاده

صدابردار:  محمد حکیمی

برنامه تب و تاب یک مسابقه رادیویی است که روزهای جمعه رأس ساعت 17:30 به مدت 30 دقیقه از رادیو یزد پخش می شود . مسابقه با حضور شرکت کنندگان در استودیو و طرح سوال در زمینه اطلاعات عمومی برگزار می شود .

از ویژگی های این برنامه، سنجیدن هوش، سرعت عمل و محک زدن اطلاعات عمومی شرکت کنندگان است که با ایجاد هیجان نیز همراه است . در هر برنامه چهار شرکت کننده در دو گروه باهم رقابت می کنند .

مسابقه تب و تاب شامل پنج بخش است :

مرحله اول ؛ پاسخ به بیشترین سؤالات در مدت زمان 2 دقیقه : در این مرحله شرکت کنندگان باید به سوالاتی در زمینه اطلاعات عمومی در مدت زمان 2 دقیقه پاسخ بدهند .

مرحله دوم ؛ یزدشناسی : در این مرحله یکی از اماکن تاریخی استان یزد معرفی می شود و شرکت کنندگان مهلت دارند در سه بخش آن مکان را حدس بزنند . با حدس درست در بخش اول 15 امتیاز، بخش دوم 10 امتیاز و بخش سوم 5 امتیاز کسب می کنند .

مرحله سوم ؛ انتخاب پاکت های شانس : در این مرحله شرکت کنندگان با انتخاب یکی از 4 پاکت ها شانس خود را محک می زنند . پاکت ها پوچ، سؤال 10 امتیازی، 10+ که 10 امتیاز به امتیازهای قبلی اضافه می شود، 10- که 10 امتیاز از امتیازهای قلبی کم می شود هستند .

مرحله چهارم ؛ یادها : در این مرحله موسیقی ابتدایی یک کارتون، سریال یا فیلم سینمایی پخش می شود و شرکت کنندگان باید نام آن اثر را حدس بزنند . هر پاسخ درست 5 امتیاز خواهد داشت .

مرحله پایانی ؛ پاسخ به سوالات تخصصی از رشته تحصیلی یا زمینه کاری شرکت کنندگان : در این مرحله 10 سؤال مطرح می شود که پاسخ درست به هر سؤال ، 5 امتیاز به همراه خواهد داشت . 

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام ميخواستم ببينم چه جوري ميتونم در مسابقه تب و... عهديه ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۲:۴۷

عهديه
سلام ميخواستم ببينم چه جوري ميتونم در مسابقه تب و تاب شركت كنم ؟
با تشكر از شما دستيار تهيه گروههايي را معرفي مي كند .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۲:۴۷