رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

ترانه بارون - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه ترانه بارون ، ترانه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه از شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 15:10 به مدت 50 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.
Loading the player...

برنامه ترانه بارون  ، ترانه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه از شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 15:10 به مدت 50 دقيقه از رادیو يزد پخش مي شود.

موسیقی برای شنیدن ساخته می شود و بدین سبب کاملا طبیعی است که نقش شنونده در خلق موسیقی و ارتباطی که با آن برقرار می کند، نقش کاملا موثری باشد. موسیقی خصوصا در جوامع غیر صنعتی، تنها یک وسیله ساده تفریحی، یک منبع ارضای روحی یا یک هنر رایج نیست، بلکه با اعمال و رفتار و روزمره افراد جامعه نیز بستگی نزدیک دارد.

موسیقی روی همه افراد تأثیر می گذارد اما اثر آن در هر فردی متفاوت است، برای دریافت اثر مثبت موسیقی مخاطب خود باید در این امر مشارکت کند، از نقاط ضعف سلامتی خودآگاه بوده و از سبک های گوناگون موسیقی با توجه به نیاز خود بهره گیرد و این امر را مورد توجه قراردهد که سلامتی همه جنبه های جسمی، عاطفی، ذهنی و روحی را در بر می گیرد و بسیاری از علائم جسمی بازتاب اختلال در حوزه های دیگر مسائل انسانی است و نگرش هر فرد مشخص می کند که چگونه در ارتباطات و موقعیت ها عکس العمل نشان دهد.

آنچه در این بین در رابطه با مخاطب شایان ذکر است آن است که مخاطب با تمام خویشتن خود با همه وسواس های دیرنده و علایق گذرا به سراغ اثر هنری ،فیلم ، موسیقی و... رفته و "خود" یا "نفسی" است که از موضع نارضایی بدنبال پاسخ است و باید تحول یابد، در غیر اینصورت هیچ یک از هنرها با هر مضمون و سبک و گستردگی که ارائه شوند نمی توانند بر شخصیت مخاطب یا هنرمند آفریننده اثر تاثیرگذار واقع و یا موجب تحول شوند.

هدف برنامه ترانه بارون، ايجاد لحظاتي شاد و مفرح براي مخاطبين و برقراری ارتباط بيشتر بين رسانه  و مخاطب است.در این برنامه، شنوندگان از طریق تلفن و پیامک ترانه های مورد نظر خود را مطرح می کنند و سپس ترانه پخش می شود.

همچنین این برنامه در مناسبت های مختلف، ترانه های مناسب با آن مناسبت را پخش می کند. 

تاریخ تولید: 1395

تهيه كننده : نسرین وافی

گوينده :  مهدیه شریفی – محبوبه زارعیان

نويسنده : نسرین وافی

صدابردار : محمد حکیمی