سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

ترانه بارون - نمایش محتوای صدا

 

 


برنامه ترانه بارون ، ترانه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه از شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 15:05 به مدت 55 دقیقه از صدای مرکز یزد پخش می شود.

تهیه کننده : فرانک سعیدی آریا – علیرضا سازگاری
گوینده :  سامان ارس خان – محمد حسین کریمی پناه
نویسنده : مهناز اصفهانیان
صدابردار : محمد حکیمی

برنامه ترانه بارون  ، ترانه های درخواستی شنوندگان را پخش می کند.این برنامه از شنبه تا پنج شنبه رأس ساعت 15:05 به مدت 55 دقیقه از صدای مرکز یزد پخش می شود.
موسیقی برای شنیدن ساخته می شود و بدین سبب کاملا طبیعی است که نقش شنونده در خلق موسیقی و ارتباطی که با آن برقرار می کند، نقش کاملا موثری باشد. موسیقی خصوصا در جوامع غیر صنعتی، تنها یک وسیله ساده تفریحی، یک منبع ارضای روحی یا یک هنر رایج نیست، بلکه با اعمال و رفتار و روزمره افراد جامعه نیز بستگی نزدیک دارد.
موسیقی روی همه افراد تاثیر میگذارد اما اثر آن در هر فردی متفاوت است، برای دریافت اثر مثبت موسیقی مخاطب خود باید در این امر مشارکت کند، از نقاط ضعف سلامتی خودآگاه بوده و از سبک های گوناگون موسیقی با توجه به نیاز خود بهره گیرد و این امر را مورد توجه قراردهد که سلامتی همه جنبه های جسمی، عاطفی، ذهنی، روحی را در بر میگیرد و بسیاری از علائم جسمی بازتاب اختلال در حوزه های دیگر مسائل انسانی است و نگرش هر فرد مشخص می کند که چگونه در ارتباطات و موقعیتها عکس العمل نشان دهد.
آنچه در این بین در رابطه با مخاطب شایان ذکر است آن است که مخاطب با تمام خویشتن خود با همه وسواس های دیرنده و علایق گذرا به سراغ اثر هنری ،فیلم ، موسیقی و... رفته و "خود" یا "نفسی" است که از موضع نارضایی بدنبال پاسخ است و باید تحول یابد، در غیر اینصورت هیچ یک از هنرها با هر مضمون و سبک و گستردگی که ارائه شوند نمی توانند بر شخصیت مخاطب یا هنرمند آفریننده اثر تاثیرگذار واقع گردند و یا موجب تحول شوند.
هدف برنامه ترانه بارون، ایجاد لحظاتی شاد و مفرح برای مخاطبین و برقراری ارتباط بیشتر بین رسانه  و مخاطب است.در این برنامه، شنوندگان با از طریق تلفن و پیامک ترانه های مورد نظر خود را مطرح می کنند و سپس ترانه پخش می شود.

سال تولید: 1399