جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

ترجمان عشق - نمایش محتوای صدا

 

 


ترجمان عشق، برنامه ویژه اربعین حسینی است که روز پنج شنبه هجدهم آبان ماه، از رادیو يزد پخش خواهد شد .گروه برنامه ساز رادیو یزد، به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی ، برنامه "ترجمان عشق" را با هدف معرفی اربعین حسینی و دلیل بزرگداشت این روز در قالب گزارش و گفتگو با کارشناسان مذهبی تهیه و پخش می کند .

تهيه كننده : راضیه دهقانی زاده

گوينده :  عباس سلیمی

نویسنده : راضیه دهقانی زاده

صدابردار : جمال فلاح

ترجمان عشق، ویژه برنامه اربعین حسینی است که روز پنج شنبه هجدهم آبان ماه، از رادیو يزد پخش خواهد شد .

اعتبار اربعین امام حسین (ع‌) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی‌ وفاداران به امام حسین (ع‌) شناخته شده بوده است‌. کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی که حاصل گزینش دقیق و انتخاب معقول شیخ طوسی از روایات‌ فراوان در باره تقویم مورد نظر شیعه در باره ایام سوگ و شادی و دعا و روزه وعبادت است‌، ذیل ماه «صفر» می‌نویسد: نخستین روز این ماه(ماه صفر) (از سال 121)،روز کشته شدن زید بن علی بن الحسین است‌.

روز 20 صفر ـ یعنی اربعین ـ زمانی است که حرم امام حسین (ع‌) یعنی کاروان‌اسرا، از شام به مدینه مراجعت کردند. و روزی است که جابر بن عبدالله بن‌حرام انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌)، از مدینه به کربلا رسید تا به زیارت‌ قبر امام حسین (ع‌) بشتابد و او نخستین کسی است از مردمان که قبر آن‌حضرت را زیارت کرد.

شیخ مفید در «مسار الشیعه» آورده است
«روز اربعین، روزی است که اهل بیت امام، از شام به سوی مدینه مراجعت کردند. و نیز روزی است که جابر بن عبدالله انصاری برای زیارت امام حسین (ع) وارد کربلا شد» .

گروه برنامه ساز رادیو یزد، به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی ، برنامه "ترجمان عشق" را با هدف معرفی اربعین حسینی  و دلیل بزرگداشت این روز در قالب گزارش و گفتگو با کارشناسان مذهبی تهیه و پخش می کند .

"ترجمان عشق" را می توانید با بخش های زیر بشنوید :

  • معرفی کتاب با موضوع اربعین حسینی
  • گفتگو با مداحان و ذاکران اهل بیت در استان
  • گزارش : گفتگو با کسانی که به پیاده روی اربعین رفته اند یا قرار است بروند
  • گزارش از برگزارکنندگان موکب ها در استان یزد و سایر نقاط کشور
  • از کربلا تا کربلا : گفتگو با کارشناس درباره وقایع عاشورا تا اربعین
  • صحبت های کارشناس درباره جایگاه اربعین ،زیارت اربعین ،اهمیت پیاده روی در اربعین و اعمال و آداب اربعین
سال تولید: 1396