رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تصمیم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تصمیم

تهیه کننده : محمود فتوحی

کارگردان : محسن غلام زاده

دستیار تهیه : سروش تحویلداران

صدابردار : حمید خردادمهر

تصویربرداران : فرهاد چراغی – محمد دهقانی – جواد مصطفوی

دستیاران صدا و تصویر : حسین زارع – حامد زیباکلام

مجری : حسین درستکار

برنامه تصمیم ، ویژه برنامه  دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و  پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که با دعوت از کارشناسان ، به بررسی مسائل سیاسی و اجتماعی روز مرتبط با موضوع انتخابات می پردازد . 

 انتخابات یکی از عرصه های مهم نبرد با استکبار و دشمنان داخلی و منطقه ای و جهانی اسلام و ایران است. برای آفرینش حماسه سیاسی و انتخاب فرد اصلح ، مردم و مسئولان لازم است تا چند نکته را در نظر بگیرند؛ اول اینکه نباید فراموش کرد اصل شرکت مردم در انتخابات از جهات مختلف ضروری است و کمترین اهمیت آن هم استفاده مردم از حقی است که برای انتخاب حاکمان در جمهوری اسلامی دارند. اگر به دلایلی مردم در انتخابات شرکت نکنند، با دست خود موجبات ضایع شدن حق خودشان را فراهم کرده‌اند و آن قسمت از حقی که حکومت به گردن مردم دارد، مورد خدشه واقع می‌شود. عدم شرکت مردم در انتخابات این بهانه را به بیگانگان می‌دهد تا جمهوریت و اسلامیت نظام را زیر سوال ببرند؛ کسانی مایل نیستند مردم از این حقشان استفاده کنند. دومین دلیل اینکه این انتخابات، ارتباط مستقیم با زندگی مردم دارد و به هر صورت، افراد نمی‌توانند بگویند اگر من در این انتخابات شرکت نکنم، انتخابات صورت نمی‌پذیرد یا فردی انتصاب نمی‌شود.عدم شرکت مردم، مانع از برگزاری انتخابات نخواهد شد اما آرای مردم موجب انتخاب بهترین فرد می‌شود. بنابراین دومین ضرورت شرکت مردم در انتخابات به دلیل تاثیری است که یک رای می‌تواند در انتخاب فرد اصلح داشته باشد. سومین ضرورت شرکت مردم درانتخابات، مشروعیت و مقبولیتی است که حضور آنها به نظام می‌دهد. درجه شرکت و عدم شرکت مردم در انتخابات در مسائل برون‌مرزی حائز اهمیت است.

دوازدهمین دوره انتخابات رياست جمهوري در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. برنامه تصمیم روزهای شنبه هر هفته ساعت۲۱:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه از سیمای شبکه تابان پخش می شود . 

 

سال تولید: 1396