جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تفسیر موضوعی قران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تفسیر موضوعی قران

تهیه کننده : سروش تحویلداران

تصویربردار : حمید محمدی – محمد دهقانی

صدابردار : علیرضا رنجبر

دستیار صدا و تصویر : رضا حمیدنژاد- محمد خدام 

توليد سيماي مركز يزد برنامه تفسير موضوعی قران را تهيه و توليد مي نمايد برنامه تفسير قران هر هفته شنبه ها صبح به ميزباني يكي از ادارات ، سازمانها و ارگانهاي دولتي برگزار مي شود كه حجه الاسلام و المسلمين آقاي ناصري نماينده ولي فقيه در استان به تفسير چند آيه از قران مي پردازند .

هدف و نقش تفسیر قرآن، کشف و پرده‌برداری از معنای کلام الهی است، فضیلت و شرافت علم تفسیر، به‌دلیل متعلق آن یعنی کتاب الهی است. قرآن بهار دل‌ها، شفای دردها، سرچشمه دانش‌ها و زایل کننده تیرگی‌ها است. اگر قرآن کتاب هدایت و درس زندگی و کسب دانش و شریف‌ترین امور است، شناخت آن و کند وکاو در زوایای آن برای راهیابی به ژرفا و درونمایه آن نیز از پرفضیلت‌ترین امور است.
يزد به عنوان شهر دارالعلم و دارالعباده به عنوان يكي از استانهاي پيشرو در زمينه فعاليتهاي قرآني مطرح مي باشد .از اولويت هاي رسانه استاني ، فرهنگ سازي در زمينه مسائل ديني و اخلاقي است و كلام الله مجيد به عنوان سند راهبردي سرلوحه همه كارها از جمله برنامه سازي است . آموزش و ترويج و استفاده كاربردي و بكارگيري كلام قرآني در زندگي روزمره و وارد كردن آن در جريان زندگي مردم از وظيفه اصلي رسانه است .

برنامه تفسير قران هر هفته چهارشنبه ها ساعت 17:05به مدت 35 دقیقه از سيماي شبكه تابان به سمع و نظر بينندگان  مي رسد.

 

 

سال تولید: 1396